Trening 27 - elektrostymulacja poprawia kondycję i wyszczupla

Trening 27 minut to nowy pomysł na dbanie o formę, odchudzanie i rzeźbienie sylwetki. Wykorzystuje metodę elektrostymulacji (EMS), która umożliwia jednoczesne pobudzenie i aktywizację aż 8 grup mięśni.

Trening 27 wykorzystuje elektrostymulację mięśni

EMS to w skrócie elektrostymulacja mięśni, która stosowana jest z powodzeniem od lat w sporcie oraz fizjoterapii. Tradycyjnie, podczas wykonywania ćwiczeń mózg wysyła impulsy, które docierając do neuronów wpływają na mięśnie i powodują ich skurcz. Dzięki EMS cały proces można przeprowadzić, zastępując pracę mózgu impulsami elektrycznymi wysyłanymi ze specjalnego urządzenia. Zabieg elektrostymulacji, dzięki bodźcom elektrycznym jednocześnie pobudza mięśnie antagonistyczne (czyli zginacze i prostowniki) oraz mięśnie synergistyczne (współdziałające przy wykonywaniu tego samego ruchu). Dzięki temu pozwala maksymalnie skrócić trening i efektywnie wykorzystać każdą z 27 minut.

Długość sesji treningowej to jedynie 27 minut, a ich ilość w tygodniu dopasowana jest do rodzaju treningu i celu, do którego się dąży.

Jak wygląda trening?

Pierwszym etapem jest włożenie wygodnego, dopasowanego stroju, który podnosi komfort ćwiczeń. Następnym krokiem jest ubranie kamizelki, w której na wysokości brzucha, klatki piersiowej, a także całych pleców wbudowane są elektrody. Kolejne elementy to pas biodrowy stymulujący mięśnie pośladków, a także opaski na ramiona oraz uda przekazujące impulsy mięśniom kończyn. Kamizelka oraz pasy wykonane są z materiałów najwyższej jakości, a elektrody pokryte antybakteryjną powłoką z mikro-włókien gwarantują higieniczny trening.

Miha bodytec, bo tak nazywa się sprzęt, który pozwala na jednoczesne stymulowanie aż ośmiu grup mięśni, przy czym dla każdej z nich można ustawić indywidualne nasilenie impulsów. Postępy w treningu zapisywane są na wygodnej w użyciu karcie chipowej, która jest punktem wyjścia podczas kolejnego spotkania w 27minut.

Trening 27 - poprawisz wytrzymałość, siłę, ujędrnisz skórę

Dzięki kontroli impulsów zwiększamy siłę i szybkość motoryczną jednocześnie minimalizując obciążenie stawów i ryzyko kontuzji. Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Bayreuth oraz przez Niemiecki Uniwersytet Sportowy w Köln:

- ponad 70% badanych potwierdziło poprawę wytrzymałości i sprawności

- szybkość skurczów mięśni wzrosła o 22%

- wykazano, że siła głębokich mięśni tułowia, trudnych do wyćwiczenia, wzrosła o 74%

- ponad 80% uczestników zauważyło poprawę sprawności

- dowiedziono, że już po 4 treningach siła maksymalna wzrosła o 17%

- potwierdzono, że już po 12 sesjach poziom wytrzymałości wzrósł o 108%

- zanotowano 30% wzrost mocy już po 4 tygodniach regularnych treningach

Powyższe badania, przeprowadzone przez niemieckich specjalistów, pokazały, że trening EMS jest 40% bardziej efektywny niż tradycyjny trening siłowy

Trening pomaga też w walce z cellulitem i zbędną tkanką tłuszczową. Skóra jest bardziej napięta i jędrna. Trening 27 minut pomaga również wzmocnić mięśnie pleców i odciążyć kręgosłup, dlatego tak chętnie stosowany jest w czasie rehabilitacji.

Trening znajdziesz w  studio "27 minut" mieszczącym się przy ul. Francuskiej 5 w Warszawie.

Koszt:

Pierwsze trzy treningi - 99 zł/trening

Miesięczny karnet (trening 2 razy w tygodniu) - 1000 zł

Więcej o:
Copyright © Agora SA