Nike Training Club - jak wygląda trening funkcjonalny?

Zajęcia Nike Training Club to intensywny trening funkcjonalny mający poprawić siłę, koordynację oraz wzmocnić, wyrzeźbić mięśnie brzucha, ud, pośladków oraz ramion. Lubię wyzwania, więc z ciekawością poszłam na zajęcia do Holmes Place. Czy trening spełnił moje oczekiwania?

Zajęcia Nike Training Club to intensywny trening funkcjonalny mający poprawić siłę, koordynację oraz wzmocnić, wyrzeźbić mieśnie brzucha, ud, pośladków oraz ramion. Program ma formę treningu interwałowego, czyli takiego, podczas którego ćwiczymy ze zmienną intensywnością.

Na czym polega trening funkcjonalny?

Trening funkcjonalny imituje ruchy, które wykonujemy na co dzień. Poprawia kondycję, rzeźbi sylwetkę, pomaga w treningu mięśni głębokich. Składają się na niego wielostawowe ćwiczenia (odchodzi się od ćwiczeń izolowanych, stosowanych w kulturystyce) oraz ćwiczenia funkcjonalne, czyli takie, które imitują ruchy codziennego życia. Zaletą wykonywania treningu funkcjonalnego jest to, że angażują do pracy duże grupy mięśni i poprawiają działanie układu krążenia, a przez to wzrost wydolności organizmu.

Kiedy przeczytałam na stronie Homles Place, że Nike Training Club to coś "dla uzależnionych od ruchu, szukających wyzwania, potrzebujących wycisku, pragnących przejść na wyższy poziom" pomyślałam sobie: "strzał w dziesiątkę". Bardzo cieszyłam się, że wezmę udział w tym treningu, bo po skończonym Insanity szukałam czegoś, co mnie znowu zaskoczy.

Joga nie jest raczej dla mnie

Wszystkie ćwiczenia, które chodź trochę są podobne do jogi abo poprostu nie trzeba się w nich za bardzo męczyć nudzą mnie już po 5 minutach. Tak więc cała naładowana energią czekam na macie na instruktora.

Zajęcia rozpoczęły się od intensywnego rozciągania. Rozciagaliśmy głównie mięsnie nóg i pośladków. Zniecierpliwiona czekałam na dalszy rozwój sytuacji, pomyślałam: "chyba intensywny musi być ten trening skoro trener aż tak długo każe nam się rozciągać". Niestety do końca treningu nic się nie zmieniło. Rozciągaliśmy się całe 60 minut. Jednak rozczarowana byłam tylko przez chwilę. Ćwiczę na siłowni i w domu, biegam co dwa dni. Moje rozciąganie nigdy jednak nie trwało więcej niż 5 minut. Dawno się tak nie rozciągnęłam jak na tym treningu! Moje ciało odpoczęło, a ja się wyciszyłam. A po zajęciach doszłam do wniosku, że muszę to robić częściej.

Ćwiczenia podczas Nike Training Club wykonujemy na macie, głównie w pozycji siedzącej bądź leżącej. Dużą zaletą tego treningu jest to, że oprócz maty nie potrzebujemy niczego innego.

Nike Training Club - aplikacja

Nike Training Club to także aplikacja do ćwiczeń. Wybierasz w niej swój cel treningowy i poziom zaawansowania, a następnie z listy ćwiczeń zestaw, który spełnia twoje kryteria. Kolejne ćwiczenia z zestawu są opisane krok po kroku oraz zaprezentowane w formie wideo. Profesjonalny trener Nike prowadzi cię przez każdy etap treningu. Możesz przerwać swój trening w dowolnym momencie, by uzyskać dostęp do instrukcji. Po treningu masz jego podsumowanie, dostępne są także bonusy, takie jak porady treningowe czy treningi z gwiazdami (np: z Jeanette Jenkins - trenerką Kelly Rowland i Pink! )

Zajęcia Nike Training Club dostępne są w klubach Holmes Place .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.