Insanity - pot i łzy [TEST I EFEKTY]

Insanity to trening interwałowy określany jest jako najtrudniejszy trening na dvd! Szybkie tempo, ćwiczenia angażujące duże grupy mięśni i prawie godzina ćwiczeń nie zniechęcają tych, którym marzy się wyrzeźbiona sylwetka! Dla nas testuje go blogerka IloveFit.

Insanity - jak to się zaczęło?

Insanity określany jest jako "najtrudniejszy trening na dvd" (a teraz też jako najpopularniejszy w Hollywood). Został stworzony w 2009 roku przez trenera Shauna T i firmę produkującą płyty dvd z ćwiczeniami Beach Body. Shaun jest autorem także treningu mięśni brzucha - Hip Hop Abs i Rockin' Body. Insanity jest treningiem podobnym do 90-dniowego, wyczerpującego treningu P90X, stworzonym także przez Beach Body, ale jest od niego jeszcze trudniejszy.

Insanity - na czym polega trening?

Insanity to nic innego, jak trening interwałowy, ale bardziej zintensyfikowany. Trening interwałowy polega na tym, że na zmianę ćwiczy się z wyższą i niższą intensywnością. Insanity zaplanowany jest na 60 dni i składa się z 3 etapów. 1 etap trwa przez pierwsze 4 tygodnie. 2 etap trwa tydzień - nasze mięśnie mają wówczas się zregenerować i przygotować na najtrudniejszą część. 3 etap trwa tydzień. Ćwiczysz od poniedziałku do soboty, niedziela jest dniem wolnym, natomiast czwartek jest dniem ćwiczeń rozciągających bez interwałów.

Podczas całego Insanity wykonujesz 5 "Fit testów", które oceniają nasze postępy. Trening trwa 40 minut, potem, w kolejnych treningach, dochodzisz do godziny. Sam trening wygląda podobnie do Boot Campu - w składu obu wchodzą wyskoki, pompki, pajacyki czy bieg w miejscu, a motywuje do ćwiczeń charyzmatyczny trener. Przerwy między ćwiczeniami to około 30 sekund - tyle, ile potrzeba, żeby otrzeć pot i napić się wody. Jeśli nie dajesz rady - zamiast całkowicie odpuszczać - zrób 10 minut rozgrzewki i 5 minut rozciągania - 15 minut ćwiczeń jest lepsze niż nic!

Insanity - efekty

Shaun T obiecuje, że osiągniesz wyrzeźbioną, szczupłą sylwetkę nad którą niektórzy pracują przez rok - w 2 miesiące. Ten efekt potwierdzają Ci, którzy ćwiczą Insanity - znikają boczki, na brzuchu widoczny jest kaloryfer, uwidoczniają się mięśnie na udach. Nic dziwnego, skoro trening trzeba wykonywać codziennie przez godzinę.

Do tego Shaun proponuje oczywiście dietę - 60 procent dostarczanych kalorii powinno przyjąć się przed godziną 15, znaleźć zamienniki tuczących dań, dodać do diety zdrowe tłuszcze i w 85-95 procentach jeść zdrowo - jeden posiłek w dziennie to może być coś tuczącego, jak np. kawałek pizzy.

Co po Insanity?

Możesz powtarzać treningi z dwu tygodniową przerwą między nimi na mniej angażujące ćwiczenia.

www.livingwithlibby.com

Insanity test I love Fit

Przyznam się wam, że jestem po dwóch treningach, trzy miesiące marzyłam, aby to w końcu zrobić! I zrobiłam! Postawiłam na swoim! Program jest bardzo intensywny, pot leje się po całym ciele, momentami nie mogłam złapać oddechu. Gdyby za samą myśl, że chce się kogoś zabić wymiar sprawiedliwości, by karał dostała bym dziś dożywocie:) Ile ja dziś razy krzyczałam podczas tego treningu, ile jemu się ode mnie dostało. Ale wiecie co czuje? W końcu znalazłam trening dla siebie! Trening wyzwanie! Polecam go wszystkim, którzy są w dobrej kondycji fizycznej, a chcą ją jeszcze bardziej poprawić, dla tych co chcą zgubić trochę brzuszka. Po 2 miesiącach ćwiczeń i diety nasze ciało przechodzi rewolucje! Komu odradzam? Wszystkim tym co uprawiają sport kanapowy.?Co z kolanami? Jest dużo wyskoków, przysiadów, tak więc ten program dla początkujących idealnym nie jest. Osoby z dużą nadwagą również nie powinny wykonywać tego programu. Uważam, że ten program to istny hardcore! Bazuje on na treningu interwałowym, czyli treningu cardio o bardzo wysokiej intensywności i treningu siłowym. Dzięki temu spalamy max kalorii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.