Trenuj jak Jessica Alba - 10 minutowy trening crossfit w domu

Trudno uwierzyć, że Jessica Alba jest mamą dwóch córeczek! Smukła sylwetka i superpłaski brzuch to zasługa zdrowej diety i treningu CrossFit. Yumi Lee - trenerka Jessicy pokazuje, jak zrobić 10 minutowy trening w domu.

Trenuj jak Jessica AlbaTrenuj jak Jessica Alba www.instagram.com/jessicaalba www.instagram.com/jessicaalba

Rozgrzewka:

Pompki. Dobierz wersję odpowiednią do swojego poziomu. Możesz zrobić "damskie" pomki (na kolanach), pompki klasyczne albo pompki klasyczne z prostowaniem naprzemiennie nóg. Zrób 5 pompek.

Siady: Usiądź po turecku tak, żeby buty stykały się podeszwami. Kładź się i wyprostowanymi rękami dotykaj podłogi za sobą i wracaj do pozycji siedzącej, dotykając stóp. Jeśli jesteś osobą początkującą ręce skrzyżuj na piersiach i unoś tylko łopatki (czyli rób brzuszki). Jeśli lubisz wyzwania, zamiast dotykania stóp dotykaj podłogi przed sobą. Zrób 10 powtórzeń.

Przysiady: Stań w rozkroku, stopy na szerokość bioder, skierowane lekko na zewnątrz. Pośladki kieruj w dół i w kierunku ściany za tobą. Zejdź jak najniżej możesz. Jeśli jesteś początkująca - delikatnie obniżaj biodra. Najbardziej angażujące mięśnie jest wersja, kiedy schodzisz biodrami poniżej kolan. Zawsze przy podnoszeniu się wypchnij biodra do przodu całkowicie prostując ciało. Zrób 15 powtórzeń.

Powtórz obwód.

WOTD

Burpee: To stały element treningu CrossFit. Mianem Burpee określa się ćwiczenie, w którym z pozycji stojącej wykonuje się przysiad, opiera dłonie na podłodze, podskokiem wyrzuca nogi w tył, podskokiem wraca do przysiadu podpartego i z tej pozycji wyskakuje pionowo w górę. Wersja dla początkujących - zamiast podskoków, spokojnie wracaj. Wersja dla zaawansowanych - ustaw się z boku maty, a po wyrzucie nóg przeskocz na drugą stronę. Zrób 10 burpees.

Wyrzuty nóg: Ustaw się jak w pozycji do pompek. Rozstaw nieco nogi. Na przemian wyrzucaj nogi do przodu, tak jakbyś chciała dotknąć stopą łokcia (jak podczas break dance). Zrób 20 powtórzeń, po 10 na każdą nogę.

Wykroki: Zrób 30 powtórzeń - raz na prawą, raz na lewą nogę. Jeśli czujesz się na siłach - zmieniając nogę, spróbuj robić przeskok.

Powtórz obwód.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.