Czy można poprawić wygląd sylwetki w dwa tygodnie?

Urlop już za dwa tygodnie, a u ciebie brzuszek wystaje, cellulit na udach i mało jędrne ramiona? Zapytaliśmy Dawida Ceran ze Studia Fitness Piotra Łukasiaka o to, czy w dwa tygodnie można poprawić wygląd sylwetki.

Ćwiczenia wielostawowe - szybki efekt

Jeśli chcesz szybko poprawić wygląd sylwetki, najlepiej będzie porozmawiać o tym z trenerem personalnym. Układając trening na własną rękę, możesz nie zobaczyć rezultatów i sporo czasu stracić. W celu szybkiej poprawy wyglądu w krótkim czasie należy skoncentrować się na ćwiczeniach wielostawowych (angażujących do pracy jak najwięcej grup mięśniowych). Doskonałe będą np. przysiady z unoszeniem rąk nad głowę, wszelkiego rodzaju wykroki z uginaniem ramion, oraz wypady. Trening powinien być intensywny, ale niezbyt długi. Zawsze przed treningiem powinniśmy wykonać rozgrzewkę w postaci marszu na bieżni, która przygotuje nasz organizm do wysiłku. Natomiast po treningu zasadniczym nie zapominamy o rozciąganiu.

Podczas chodzenia na bieżni wykorzystajmy w tzw. drugą strefę wysiłkowa, gdzie postarajmy się utrzymać najbardziej optymalne dla nas tętno (zazwyczaj około 130 uderzeń na minutę). Jeśli chcesz zrzucić parę kilogramów, powinnaś ćwiczyć 3 razy w tygodniu po około 1,5 godz.

Jeśli zależy ci jedynie na wymodelowaniu ciała (żeby dobrze prezentowało się w bikini!), to wystarczy intensywny 30 minutowy trening. Bardzo istotnym elementem jest dobrze zbilansowana i ułożona specjalnie dla ciebie dieta, która pomoże osiągnąć założone cele, a bez której będzie to po prostu nie możliwe.

Podsumowując - chcąc w dwa miesiące poprawić znacząco wygląd swojej sylwetki powinniśmy stosować się do zaleceń trenera prowadzącego, przestrzegać diety i ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu (45 minut ćwiczeń wielostawowych z rozgrzewką na początku i rozciąganiem na końcu treningu oraz 45 treningu aerobowego, który wykonujemy w umiarkowanym dla nas tempie).

Wypowiedź przygotował Dawid Ceran ze  Studia Fitness Piotra Łukasiaka .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.