Wyszczuplanie w salonie - najpopularniejsze zabiegi

Jeśli ćwiczysz i uważasz na to, co jesz, zobacz jak możesz wyszczuplić sylwetkę w klinice medycyny estetycznej! Endermologia, I-lipo i Exilis to bezpieczne zabiegi, które dają świetne efekty! Zobacz, na czym polegają i gdzie możesz je wykonać.

UWAGA! KONKURS! Wyszczuplanie w salonie - wygraj pakiet zabiegów dobranych przez dr Krzysztofa Mirackiego z Kliniki BeautymeD!

Endermologia - masaż z podciśnieniem

Metoda Endermologie? opracowana przez francuską firmę LPG Systems jest obecna na rynku od ponad 20 lat (w Polsce od ponad 9 lat). Endermologia, oprócz zastosowań estetycznych (drenaż, ujędrnianie, wyszczuplanie) ma zastosowanie w programach sportowych: przygotowanie do wysiłku mięśni, powięzi, ścięgien, więzadeł, regeneracja powysiłkowa, wspomaganie leczenia uszkodzeń mięśni, więzadeł, ścięgien. Endermologia, dzięki temu, że polega na masażu mechanicznym tkanek: łącznej i mięśniowej jest szczególnie polecana w walce z cellulitem.

Nowa maszyna Endermologie? Endermolab, którą znajdziesz w Klinice BeautymeD, umożliwia wykonanie Lipomassage, czyli masażu ciała, a także EndermoLift- masażu ujędrniającego twarz.

Jak działa Endermologia?

Technika wykonywania zabiegu Endermologie Endermolab (Lipomassage) opiera się na specjalnie opatentowanym procesie: dwie elektronicznie sterowane rolki umieszczone w hermetycznej komorze działają w połączeniu z podciśnieniem. Podciśnienie tworzy fałdę skórną, która jest zwijana przez pierwszą rolkę, a rozwijana przez drugą. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi ale również względem siebie zgodnie ze stanem tkanki i intensywnością wybranego zabiegu. W zależności od programu proces ten jest uzupełniany ciągłym lub rytmicznym podciśnieniem. Podczas każdej sesji pacjentka zakłada specjalnie zaprojektowany kostium, tzw. endermowear.

Endermologia jest metodą bezinwazyjną, pobudzającą naturalne procesy organizmu. Czujniki w jakie wyposażone jest urządzenie, dostarczają ciągłej informacji o grubości fałdu skórnego i reakcji na zabieg.

Jak wygląda zabieg?

Każda sesja Endermologie trwa ok. 40 min., a jej zalecana częstotliwość wykonywania to 2 razy w tygodniu (ważne aby był 1 dzień odstępu miedzy zabiegami), następnie wystarczy raz w miesiącu.

I-lipo - wyszczuplanie światłem

Zabieg i-lipo wyróżnia to, że urządzenie pozwala na kontrolowane modelowanie sylwetki. Jeśli osoba chudnie i tyje nierównomiernie, i-lipo jest idealne dla niej. Teraz można zdecydować jaki obszar ma być odchudzony (ramiona, nogi, pośladki, uda, brzuch, biodra, talię, plecy czy podbródek). Metoda sprawdza się również w przypadku ginekomastii.

Urządzenie działa na te komórki tłuszczowe, które znajdują się tuż pod powierzchnią skóry. Redukcja ich zawartości przy pomocy diety jest praktycznie niemożliwa. Nawet w trakcie ćwiczeń fizycznych, kiedy organizm zwiększa swoje zapotrzebowanie na energię, nie pobiera jej z komórek tłuszczowych, na które działa i-lipo, tylko z tych głębiej położonych. Dlatego, nawet osoby regularnie ćwiczące, mają problem z redukcją tłuszczyku zlokalizowanego tuż pod skórą.

Jak działa i-lipo?

Urządzenie i-lipo emituje światło o długości 650-660nm. Jest to tzw. zimny laser. Światło przenika głęboko w warstwy skóry i kieruje się na komórki tłuszczowe. Pod jego wpływem, dochodzi do naturalnej reakcji chemicznej. Trójglicerydy rozpadają się na kwasy tłuszczowe i glicerol, zwane metabolitami, które następnie transportowane są przez układ limfatyczny i zamieniane w energię. ?i-lipo działa jedynie na komórki tłuszczowe. Nie uszkadza sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych. I-lipo nie niszczy błony komórek tłuszczowych, a jedynie redukuje w sposób znaczny i kontrolowany ich zawartość i objętość.

W trakcie procedury wykorzystuje się również laser biostymulujący, który umieszcza się w okolicy węzłów chłonnych zlokalizowanych najbliżej traktowanego obszaru. Jego zadaniem jest stymulacja układu limfatycznego, który odpowiada za odprowadzenie zawartości komórek tłuszczowych.

Jak wygląda zabieg i-lipo?

Na obszar odchudzany przykładane są cztery głowice emitujące światło lasera. W okolicy węzłów chłonnych zlokalizowanych najbliżej miejsca zabiegu, umieszcza się małe głowice, stymulujące układ limfatyczny. Po 10 minutach głowice laserowe przekładane są na drugą stronę obszaru odchudzanego, np. brzucha, na kolejne 10 minut.

Procedura jest bezpieczna, nieinwazyjna, bezbolesna i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Nie pozostawia na ciele żadnych śladów, trwa zaledwie 20 minut, więc swobodnie można umówić się na zabieg nawet w przerwie na lunch.?? Przed zabiegiem osoba prowadząca kurację wykonuje dokładny pomiar obszaru, który będzie odchudzany. Wyniki zostaną zapisane i porównane z efektami po zabiegu. Rekomenduje się wykonanie serii min. pięciu zabiegów, w odstępach co dwa dni. Cała kuracja trwa zatem 4 tygodnie.

Exilis - modelowanie prądem i ultradźwiękami

Zabieg łączy jednocześnie prąd o wysokiej częstotliwości, ultradźwięki i chłodzenie w jednym urządzeniu. Działanie systemu Exilis zapewnia skuteczną zmianę kształtu ciała poprzez redukcję objętości i zwiększenie napięcia tkanki tłuszczowej. To najszybsza, dostępna metoda terapii, która skutecznie poprawia napięcie i sprężystość skóry.

Jak działa Exilis?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której lekarz stwierdza, jak powinien wyglądać przebieg serii zabiegowej. Kosmetolog wybiera obszary, które będą poddane zabiegowi, wykonana zostaje dokumentacja zdjęciowa i pomiary sylwetki. Pacjent zostaje poinformowany o zasadach obowiązujących podczas terapii Exilis (np. picie wody mineralnej od 3 do 5 litrów dziennie, odpowiednia dieta, aktywność fizyczna).

Jak wygląda Exilis?

Exilis wykorzystuje ultradźwięki i prąd o wysokiej częstotliwości. W celu przepływu energii na ciele pacjenta umieszczana jest elektroda bierna w pobliżu leczonego obszaru, najlepiej po przeciwnej stronie ciała (należy omijać okolice kręgosłupa). W celu zapewnienia optymalnego przepływu energii należy nanieść na obszar zabiegowy olej mineralny nie zawierający wody. Urządzenie podgrzewa wybrany obszar ciała do temperatury ponad 40 stopni Celsjusza, co powoduje przyśpieszenie procesów metabolizmu i rozbicie komórek tłuszczowych. Zmagazynowany w nich tłuszcz zostaje rozpuszczony, a następnie uwolniony z komórek i zużytkowany przez organizm jako zaplecze energetyczne. Dodatkowo, wysoka temperatura pobudza długofalowy proces produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Zmiany są zauważalne już po pierwszym zabiegu i nie wymagają rekonwalescencji. Pacjent podczas zabiegu odczuwa podczas zabiegu przyjemne ciepło.

Najlepsze efekty przynosi seria już 4 - 6 zabiegów wykonywanych co 7-10 dni. Po zabiegu zaleca się przeprowadzenie stymulacji limfatycznej.

Wszystkie zabiegi dostępne są w Klinice BeautymeD w Warszawie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.