Hula hop. Ćwiczenia na talię i skręty tułowia

Hula hop potrafi zdziałać cuda, więc ćwiczenia na talię czas zacząć! Tylko krok dzieli nas od pokazania brzucha na plaży. Jeśli zadbałaś już o szczupły i wyrzeźbiony brzuch, skup się na ćwiczeniach na talię. Kilka prostych ćwiczeń proponuje trenerka Basia Baranowska.

Hula hop - to mięśnie brzucha odpowiadają za ładną talię

Nasza talia, rozkładając ją na czynniki pierwsze, to trzy grupy mięśni brzucha - mięsień skośny zewnętrzny brzucha, mięsień skośny wewnętrzny brzucha oraz mięsień poprzeczny brzucha. Mięśnie te biorą udział w aktywnej pracy przy wykonywaniu wszelkich skrętów tułowia, a także pośrednio wspomagają pracę mięśnia prostego brzucha i pracę mięśni dolnego odcinka kręgosłupa przy wykonywaniu skrętoskłonów.

Zobacz: Zgrabna pupa i płaski brzuch od zaraz? Wykonaj to ćwiczenie, a efekty cię zaskoczą

Hula hop - ćwiczenia na talię

Żeby mieć zgrabną i jędrną talię, nie powstydzić się jej podczas występów w bikini zachęcam was już dziś do wykonywania prostego zestawu ćwiczeń. Każde z ćwiczeń wykonuj przez minutę:

- kręcenie biodrami z hula-hoop

- dynamiczne przeskoki ze skrętem bioder (ramiona skrzyżowane na wys. klatki piersiowej)

- naprzemienne przyciąganie prawej nogi do lewego ramienia (i odwrotnie) w leżeniu tyłem

- naprzemienne przyciąganie prawej nogi do lewego łokcia (i odwrotnie) w podporze na rękach

Zrób 4 obwody. Ćwiczenia wykonuj min. 4 razy w tygodniu, każde z nich jedno po drugim, dynamicznie, w średnim tempie. Polecam także wykonywać opisane powyżej ćwiczenia po zakończonej aktywności aerobowej (np. rower, bieganie) tak aby jeszcze bardziej zmobilizować naszą wątrobę do usuwania wolnych kwasów tłuszczowych z komórek tłuszczowych, które to są odpowiedzialne za odkładanie się niepożądanego tłuszczyku m.in. w okolicach brzucha, talii i bioder.

Artykuł napisała Basia Baranowska, Twój Osobisty Trener Wellness

Zobacz: Stretching. Ćwiczenia rozciągające relaksują i rozluźniają mięśnie

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.