Chcesz wyszczuplić sylwetkę? Zrób to w salonie kosmetycznym

Mimo regularnych ćwiczeń nie jesteś zadowolona z wyglądu ud, brzucha albo pupy? Zobacz, jakie zabiegi dostępne są w salonach kosmetycznych. One ujędrniają skórę, wygładzają ją, zapobiegają gromadzeniu wody, przyspieszają pracę układu limfatycznego, dzięki czemu cellulit jest mniej widoczny i z salonu wychodzisz z szczuplejszymi udami, bardziej płaskim brzuchem i uniesionymi pośladkami.

Kawitacja rozbija tłuszcz

Zadaniem zabiegów modelujących sylwetkę jest przede wszystkim redukcja tkanki tłuszczowej na wybranych obszarach, np. udach, pośladkach czy brzuchu. Działanie części takich procedur polega na niszczeniu komórek tłuszczowych, które są następnie wydalane z organizmu przez układ limfatyczny. Niektóre metody, np. UltraShape, pozwalają zmniejszyć obwód ciała nawet o 10 centymetrów. Zabieg ten wykonywany jest w technologii umożliwiającej trwałe niszczenie tkanki tłuszczowej o różnej grubości za pomocą fal ultradźwiękowych: - Za sprawą występowania zjawiska kawitacji niestabilnej rozbijane są tylko komórki tłuszczowe, a skóra, naczynia krwionośne i nerwy pozostają nienaruszone. Selektywnie działanie aparatu jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa całego procesu. Warto mieć to na uwadze przy wyborze metody - wyjaśnia Urszula Sztwiertnia z firmy Shar-Pol specjalizującej się w technologiach z zakresu medycyny estetycznej.

Krioliza - wyszczuplanie zimnem

Do uszkodzenia komórek tłuszczowych dochodzi także w trakcie zabiegów kriolizy, kiedy są one poddawane działaniu zimna, a następnie metabolizowane i wydalane z organizmu. Dzięki nowoczesnym technologiom, takim jak CoolTech, komórki tłuszczowe schładzane są w sposób nienaruszający naskórka i skóry właściwej. W trakcie zabiegu specjalny aplikator zasysa i ochładza skórę tylko na wybranym obszarze, nie uszkadzając przy tym innych partii ciała. Dużą zaletą CoolTech jest to, że umożliwia równoczesne wykonanie zabiegu kriolizy na dwóch wybranych obszarach - np. na brzuchu i udach.

Rozpad komórek tłuszczowych, dzięki podgrzaniu

Inne metody modelowania sylwetki polegają z kolei na stymulacji procesu lipolizy, czyli rozpadu tłuszczu w tkance tłuszczowej i zmniejszeniu tym samym objętości komórek tłuszczowych. Lipoliza jest ściśle zależna od temperatury, dlatego np. zabieg VelaShape oparty jest na połączeniu energii światła z energią prądu RF oraz masażu mechanicznego. Polega na podgrzaniu tkanki tłuszczowej do ok. 55oC (temperatura naskórka ok. 40oC) . Efektem jest przyspieszenie metabolizmu tłuszczu i redukcja obwodu ciała nawet o 7 centymetrów.

Masaż ujędrnia

Redukcja tkanki tłuszczowej to niejedyny rezultat procedur modelujących sylwetkę. Elementem VelaShape i UltraShape jest specjalny masaż, który udrażnia układ limfatyczny i krwionośny, co w znacznym stopniu zwiększa efektywność zabiegów. Ma on także wpływ na uelastycznienie tkanki łącznej, czyli poprawę napięcia i jędrności skóry, a tym samym likwidację uciążliwego cellulitu: - Dla osiągnięcia jeszcze lepszych efektów zaleca się łączenie wybranych metod, np. zabiegu VelaShape, który, udrażniając układ limfatyczny, pozwala na sprawniejsze wydalanie komórek tłuszczowych uszkodzonych podczas procedury CoolTech - tłumaczy konsultant medyczny z firmy Shar-Pol .

Zabiegi wyszczuplające - jaki wybrać?

Procedury o nieinwazyjnym charakterze nie wymagają okresu rekonwalescencji. Oznacza to, że po wyjściu z gabinetu można od razu wrócić do codziennych zajęć, a efekty widoczne są już w kilka dni po zabiegu. W przypadku VelaShape dla uzyskania pełnych rezultatów warto powtórzyć cały proces od 4 do 6 razy. UltraShape i CoolTech pozwalają uzyskać efekty nawet po jednorazowej sesji. Zabiegi wykonywane są głównie na udach, pośladkach czy w okolicach brzucha i bioder. Wszystkie metody są bezbolesne oraz bezpieczne dla organizmu.

Przy decyzji o wyborze procedury pomocna jest konsultacja u specjalisty z zakresu medycyny estetycznej. Należy również sprawdzić, czy gabinet, w którym chcemy wykonać zabieg, posiada oryginalny sprzęt i odpowiednie certyfikaty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.