Ćwiczenia na cellulit - Chcesz się pozbyć cellulitu? Rób 2 proste ćwiczenia

Cellulit na udach sprawia, że unikasz szortów i spódniczek z nowych, wiosennych kolekcji? Czas pozbyć się grudek i nierówności na zawsze! Najskuteczniejszym sposobem obok diety jest trening aerobowy i odpowiednio dobrane ćwiczenia. Sprawdź jakie ćwiczenia wykonywać aby pozbyć się cellulitu.

Trening aerobowy na cellulit

Głównym ćwiczeniem w walce z cellulitem powinien być odpowiednio dostosowany trening aerobowy. Może być to marsz, pływanie, jazda na rowerze czy też aerobik. W treningu tym najważniejsze jest zachowanie jego ciągłości, powinien być nie krótszy niż 35 minut, a jego intensywność powinna być dostosowana indywidualnie do każdego w zależności od stopnia wytrenowania danej osoby.

Ćwiczenia aerobowe mają na celu spalanie odkładającej się tkanki tłuszczowej z naszego organizmu i pobudzają krążenie krwi. Za tym idzie wydalanie toksyn i pobudzanie funkcjonowania układu limfatycznego. Dzięki temu nie gromadzą się toksyny i nie tworzą się złogi limfy, odpowiedzialne za nierówności na skórze.

Ćwiczenia takie powinny być wykonywanie regularnie, żeby przyniosły oczekiwane rezultaty powinny być wykonywane co najmniej 2 razy w tygodniu.

Proste ćwiczenia na cellulit

Oprócz ćwiczeń aerobowych powinniśmy skupić się na ćwiczeniu tych grup mięśniowych, których dotyczy problem cellulitu tj. brzuch, pośladki i uda. W przypadku cellulitu sprawdzą się proste ćwiczenia, które znasz z lekcji w-fu. Są to brzuszki i przysiady. Zobacz, jak prawidłowo je wykonać.

Brzuszki - dłonie splecione w koszyczek, zakładamy je za głowę, wykonujemy zgięcie tułowia, odrywając łopatki od podłogi (unikamy odrywania całych pleców, by nie obciążać kręgosłupa). Stopy stawiamy na podłodze rozstawione w szerokości bioder. To ćwiczenie wykonujemy w 3 seriach po 20- 25 powtórzeń. Aby ponieść intensywność tego ćwiczenia należy unieść nogi w górę, tak aby stopy znalazły się nad biodrami. Wówczas zaangażujemy do pracy dolny odcinek mięśnia prostego brzucha.

Przysiady - stopy ustawiamy w szerokości barków lub nieco szerzej. Ruch zaczynamy od wypchnięcia bioder do tyłu po czym, utrzymując cały czas wyprostowane plecy schodzimy w dół. Należy pamiętać, by podczas ruchu stopy były cały czas dociśnięte do podłogi, kolana nie zbiegały nam się do środka oraz nie wychodziły przed linie palców stop. Unikamy w ten sposób nadmiernego obciążenia stawów kolanowych. Jeżeli chcemy zaangażować do pracy mięśnie czworogłowe uda (przód uda) powinniśmy ustawić stopy w szerokości barków; natomiast jeżeli chcemy mocniej zaangażować do pracy mięśnie pośladkowe i dwugłowe uda (tył uda) i dodatkowo przywodziciele (wewnętrzna część uda) nasz rozstaw stóp powinien być zdecydowanie szerszy niż szerokość naszych barków.

Cellulit wygładzą także peelingi - zobacz, które najlepiej sobie radzą z tym problemem.

Artykuł przygotował Sebastian Obirek, trener personalny, ekspert firmy Twój Fitness .

Zobacz wideo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.