Spinning w domu - nowe rowery od Star Fitness

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a ty po zimie nie mieścisz się w swój rozmiar? Spróbuj spinningu! Ten trening na rowerach poprawia kondycję, ujędrnia dolne partie ciała i pozwala szybko stracić zbędne kilogramy. Teraz możesz trenować w domu. Ułatwiają to nowe rowery - Spinning Pace i Spinning Fit.

Popraw kondycję i schudnij

Spinning na dobre zagościł w ofertach klubów fitness. Nie jest to po prostu pedałowanie według własnego gustu, ale rytmiczna jazda przy muzyce o zmiennym rytmie ustalanym przez instruktora. Intensywność treningu jest kontrolowana za pomocą monitorów pracy serca. Na rowerze można trenować z obciążeniem i w różnych pozycjach, nie tylko na siedząco. Spinning, jak każde inne zajęcia fitness - składa się z rozgrzewki, właściwego treningu oraz stretchingu.

Taki trening poprawia kondycję, a odpowiednio intensywny, powtarzany przynajmniej 3 razy w tygodniu - pozwala schudnąć. Poza tym podczas niego rzeźbione są mięśnie łydek, ud, pośladków, mięśnie brzucha i mięśnie głębokie.

Spinning w domu

Spinning możesz uprawiać nie wychodząc z domu. A to dzięki nowym rowerom - Spinning Pace i Spinning Fit, które wprowadziła firma Star Fitness. Rowery są lżejsze niż te używane w klubach fitness i odpowiednio dostosowane do użytku domowego. Razem z nimi oferowane są 4 płyty DVD - z jazdą plenerową i treningiem klubowym, dlatego ćwiczymy niemalże tak samo, jak w klubie. Programy są zróżnicowane, różnią się też intensywnością. Dodatkowo, w zestawie jest markowy bidon Spinning oraz - co najważniejsze - 8-tygodniowy program odchudzający. Systematyczny trening i odpowiednio zbilansowana dieta pozwolą ci zrzucić nawet 10 kilogramów w ciągu ośmiu tygodni ćwiczeń i wymodelować sylwetkę. Jazda na rowerze jest wysiłkiem pozbawionym dużych obciążeń, które działają na stawy podczas innych aktywności, np. biegania. Z tego względu Spinning polecany jest osobom po kontuzjach stawów.

- Trudno o lepsze ćwiczenia, chcąc kształtować smukłą sylwetkę. Spinning to trening ogólnorozwojowy, który pozwoli zgubić zbędne kilogramy i popracować nad mięśniami, ale bez efektu atletycznej sylwetki - zachęca Maja Włoszczowska, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, która jest ambasadorką Spinning w Polsce.

Spinning - zalety trening na rowerze

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.