Bodycombat - spalaj kalorie i kształtuj swoje ciało

Trening interwałowy, funkcjonalny, crossfit oraz sztuki walki - ostatnio to te formy zajęć przyciągają najwięcej chętnych. I nie ma w tym nic dziwnego: dzięki takiego typu aktywności, można bardzo skutecznie spalić tkankę tłuszczową i jednocześnie wzmocnić mięśnie i poprawić kondycję. Zajęcia bodycombat również zasługują na uwagę. Powód? Łącza w sobie elementy wszystkich wyżej wymienionych rodzajów treningu.

Bodycombat będziesz mogła przetestować podczas Reebok Woman's Fitness Camp 8 czerwca w Warszawie! Ta wyjątkowa impreza zgromadzi 3 tysiące ćwiczących osób i odbędzie się pod hasłem "Cały fitness w jednym miejscu".

Co to jest bodycombat?

Bodycombat to trening grupowy stworzony przez Les Mills. To przede wszystkim energetyczny trening interwałowy . Żeby było ciekawiej, wszystko to połączone jest ze sztukami walki, ale nie martwcie się: technika prosta do opanowania.

- W rytm inspirującej muzyki i przy pomocy skutecznych technik wywodzących się z różnych sztuk walki: karate, taekwando, kung fu, kickboxingu, muay thai oraz tai chi, rzucasz wyzwanie wyimaginowanemu przeciwnikowi. Tak samo jak w przypadku wszystkich programów Les Mills, co trzy miesiące startuje nowy program bodycombat z nową muzyką i nowymi układami choreograficznymi - wyjaśnia Lidia Zamyłko, Regional Business Studio Manager i instruktorka w klubie Holmes Place .

Zalety treningu bodycombat

Oprócz tego, że podczas treningu interwałowego możesz w szybkim czasie spalić bardzo dużo kalorii, to jest jeszcze wiele argumentów, które powinny cię przekonać, że warto choć raz się skusić i zobaczyć o co w nim chodzi. Zalety bodycombat:

- Zwiększanie wydolności serca i pojemność płuc,

- wzmocnienie i kształtowanie mięśni,

- spalanie mnóstwa kalorii (około 750 kcal w ciągu godziny),

- poprawienie kondycji i koordynacji,

- zwiększanie gęstość kości,

- poprawianie postawy i stabilizacja sylwetki,

- zwiększanie pewności siebie.

No i przede wszystkim, taki mocny strzał energii bardzo poprawi twoje samopoczucie. Uwierz mi! Ja się czułam tak, jakbym mogła przenosić góry!

Bodycombat to trening dla każdego

Boisz się, że układ będzie zbyt skomplikowany? A może tego, że twoja kondycja pozostawia wiele do życzenia? Zgłoś się do prowadzącego i powiedz, że jesteś pierwszy raz. Zwróci na ciebie szczególna uwagę i w razie potrzeby pokaże alternatywne ćwiczenia.

- Bodycombat jest treningiem dla każdego o umiarkowanym poziomie sprawności fizycznej. Proste kombinacje ruchów sprawiają, że nie trzeba mieć doskonałej koordynacji. Osoby, które maja problemy ze stawami kolanowymi, skokowymi lub inne przeciwwskazania do intensywnego treningu powinny jednak skonsultować się z lekarzem i poinformować o tym prowadzącego - mówi Lidia Zamyłko.

Jeśli chcesz traktować zajęcia bodycombat jako uzupełnienie treningu, wystarczy że skusisz się na nie raz w tygodniu. Jeśli chcesz na nich budować kondycję i formę polecamy wybrać się na nie 3 razy w tygodniu.

Szukasz idealnych zajęć fitness dla siebie? Zobacz, jak wyglądają zajęcia aqua aerobik i ćwiczenia na stepie .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.