Jeanette Jenkins - trenerka Kelly Rowland i Pink

Jeanette Jenkins to jedna z najbardziej znanych trenerek w Hollywood! Pracuje z takimi gwiazdami, jak Kelly Rowland, Alicia Keys i Pink. Jeanette specjalizuje się w pilatesie, jodze, kickboxingu i jeszcze kilku rodzajach treningów, a do swoich klientów podchodzi kompleksowo - opracowuje nową dietę i dobiera specjalne ćwiczenia. Sprawdź, jakie są jej sekrety.

Trenerzy gwiazd - sprawdź, jakie mają metody!

Ćwiczenia na dvd

Trenerka stworzyła popularną serię 7 filmów dvd z ćwiczeniami - Hollywood Trainer DVD Collection, w której skład wchodzi m.in. pilates, joga, kario, ćwiczenia mięśni brzucha (Jeanette znana jest z intensywnego treningu mięśni brzucha, to dzięki niej Kelly Rowland ma idealny "kaloryfer") i ćwiczenia specjalnie przeznaczone do mięśni pupy i ud, a także bikini bootcamp i książka z instrukcjami, jak stworzyć z ćwiczeń na płytach swój trening i jak dostosować go do własnych możliwości. Trening zaczyna się od poziomu początkującego, potem jest średniozaawansowany i zaawansowany. Jeśli przejdziesz przez te 3 etapy - Jaenette zapewnia, że zobaczysz rezultaty.

Trening tylko z dietą

Jeanette przyznaje, że nigdy nie ogranicza się tylko do treningu. Kiedy zaczyna z kimś ćwiczyć pyta o to, co je i jak często, jak się czuje, czy ma energię rano. "Sprawdzam, czy nie je za dużo cukru i nie przyjmuje za dużo kofeiny. Proszę kobiety zbadały sobie poziom hormonów" - przyznaje trenerka.

Zmodyfikowany trening obwodowy

Jeanette ze wszystkimi klientami robi trening obwodowy. On pozwala na uniknięcie nudy, bo Jeanette często go modyfikuje i dodaje nowe elementy. "Nigdy nie proponuję tych samych ćwiczeń w tej samej sekwencji. Lubię stawiać wyzwania" - mówi trenerka. Jeśli biegamy, to zawsze urozmaicam bieg krótkim sprintem. Jeśli ćwiczymy na siłowni, to po 45 minutach robię sesję jogi. Jeśli jednak czasem widzę, że moi klienci są zmęczeni lub przygnębieni, to robimy lekkie, nieobciążające ćwiczenia. Jak często Jeanette ćwiczy z klientami? Jeśli chcą utrzymać szczupłą figurę - 2 razy w tygodniu. Jeśli przygotowują się do filmu lub trasy koncertowej - nawet codziennie. "Staram się ich nie przetrenować - grozi to nie tylko kontuzjami, ale też spadkiem motywacji i ochoty na ćwiczenia" - dodaje.

Zobacz, jak zrobić trening obwodowy [PLAN TRENINGOWY]

Chcę nauczyć moich klientów aktywnego trybu życia. Nie chcę, żeby cały czas polegali na mnie. Chciałabym, żeby przyszli do mnie na trening, a potem poszli na na jogę do Central Parku. Nie chcę, żeby myśleli, że mogą ćwiczyć tylko ze mną.

Trener personalny - jak go znaleźć?

Jeśli szukasz personalnego trenera, według Jeanette powinnaś popytać znajomych, czy znają kogoś profesjonalnego. Jeśli już znajdziesz kogoś, zapytaj go o jego pracę - od razu wyczujesz, czy ma pasję i czy lubi to, co robi. Jeśli możesz sobie na to pozwolić - pracuj z kilkoma osobami. Nie musisz się trzymać jednej osoby, bo większość trenerów nie ma szerokich kwalifikacji. Jeanette nieskromnie przyznaje, że ma certyfikaty z jogi, pilatesu, kickboxingu i kilku innych metod. Kiedy wyjeżdża, poleca klientom kilku innych trenerów, którzy zajmą się ich treningiem kompleksowo.

Zobacz, jak wygląda pierwsze spotkanie z trenerem. Jak się przygotować?

Dieta 80/20

Jeanette odżywia się zdrowo (nikogo to nie powinno dziwić), ale ma zasadę 80/20. 80 procent to jedzenie zdrowe, organiczne i ekologiczne, świeże owoce, warzywa, chude mięso i pełnoziarniste węglowodany. 20 procent to fast food albo słodycze. "Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, ile świństw w tym siedzi, ale czasem umawiam się za znajomymi i idziemy na Big Maca i frytki." - śmieje się Jeanette.

Co jeść po treningu?

Jeśli chcesz schudnąć, po treningu unikaj cukru i węglowodanów prostych przez przynajmniej 2 godziny. Jeśli je zjesz, twoje ciało zamiast spalać tłuszcz, będzie spalało energię z cukru, który dostarczyłaś. Po ćwiczeniach najważniejsze jest utrzymać niski poziom cukru we krwi, jeśli tak nie będzie, twoje ciało zacznie spalać cukier zamiast tłuszczu. Ta zasada odnosi się nie do każdego - inaczej sprawa wygląda w przypadku zawodowych sportowców lub ludzi, którzy pracują nad masą.

Mleko czekoladowe zregeneruje i złagodzi zakwasy po treningu.

Wieczorem unikaj węglowodanów

Co jeść wieczorem? Według Jaenette nie powinny to być węglowodany - "potrzebujesz ich rano i w ciągu dnia, dzięki nim masz energię. Jeśli zjesz je wieczorem, twój organizm nie zdąży ich spalić przed snem i przekształci je w tłuszcz w okolicy brzucha. Wieczorem powinnaś zjeść białko w postaci chudego mięsa i zielone warzywa, szczególnie szpinak, brokuły czy sałatę. "

7 pomysłów na kolację, która nie tuczy. Sprawdź!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.