Aeroboks - połączenie boksu i fitnessu kształtuje sylwetkę

Aeroboks to bezkontaktowa forma zajęć fitness, która przynosi dużo radości. Trenujesz w grupie, wykonujesz ciosy, wykopy i uniki w rytm muzyki. Podczas intensywnego treningu ćwiczysz całe ciało, spalasz kalorie, a przy okazji uczysz się podstaw samoobrony.

Boks dla kobiet

Zapomnij o ringu, podbitym oku i krwawiącym łuku brwiowym. Boks dla kobiet to połączenie elementów zaczerpniętych z boksu, kickboxingu i fitnessu. Takie zajęcia, nazywane aeroboksem, to intensywny trening rozwijający wytrzymałość siłową, kondycję, siłę dynamiczną, szybkość, równowagę oraz koordynacje ruchową. To ile jest w nim fitnessu, a ile samego boksu zależy od prowadzącego. Większość trenerów kładzie nacisk nie na boksowanie dla samego boksowania, ale chcą przemycić elementy samoobrony, tłumacząc gdzie celować, żeby obronić się w razie ewentualnego zagrożenia.

Intensywne spalanie kalorii

Aeroboks ma opinię bardzo intensywnego treningu, podczas którego wylewasz z siebie siódme poty. I tak jest! Przez całe, godzinne zajęcia w ćwiczenia wkładasz ogromny wysiłek. Jest to trening aerobowy, podczas którego nasz organizm jako paliwo traktuje tłuszcz. Przez to, że cały czas poruszamy się, spalamy dużo kalorii. Spalanie jednak rozpoczyna się po około 20 minutach treningu, a najbardziej efektywne jest po 40 minutach. Podczas boksu zwiększa się wydolność serca, poprawia się praca układu krwionośnego i oddechowego. Zalety tłumaczy Maciej Karasek, trener personalny i instruktor boksu:

W boksie trening aerobowy jest urozmaicany zadaniami ruchowymi (ciosy proste, zejście z linii ciosu, uniki). Najintensywniejszą pracę podejmują ramiona i barki, bicepsy, barki, mięśnie placów, ale też mięśnie nóg, ponieważ podczas zajęć pracujesz na ugiętych nogach.

Grupa motywuje

Boisz się, że po takim treningu będziesz miała rozbudowane mięśnie tak, jak bokser? Niepotrzebnie. Trening aerobowy angażuje duże grupy mięśni (a nie mięśnie wyizolowane, tak jak w treningu siłowym) i one trenowane są ze stałym, ale niewielkim zaangażowaniem. Krew napływa do mięśni i dostarcza im tlenu, a w efekcie masz ładnie ukształtowane i ujędrnione ciało. Ważną zaletą aeroboksu jest jego pozytywny wpływ na psychikę. To atrakcyjna forma treningu. Nie ma w niej nudy i monotonii. Zajęcia w grupie skutecznie motywują, a elementy rywalizacji podczas ćwiczeń w parach urozmaicają trening. To także dobry sposób na pozbycie się napięcia i stresu. - mówi Maciej Karasek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.