Ciało jak z pokazu Victoria's Secret. Poznaj szczegóły treningu i diety Aniołków

Kolejne show Victoria's Secrets już za nami. Na najsławniejszym pokazie bielizny oprócz seksownych biustonoszy, gorsetów i pończoch Aniołki prezentowały też nienaganne sylwetki. Jeśli chcesz poznać przepis na płaski brzuch, smukłe nogi i wyrzeźbione ramiona, sprawdź jaki trening i jaką dietę zaleca ich ulubiony trener - Justin Gelband. Pod tekstem znajdziesz video z treningów.

Wzmocnienie i wysmuklenie mięśni

Justin dobiera program ćwiczeń indywidualnie do każdej klientki, w zależności od ich budowy ciała. Głównym elementem jest wzmocnienie poszczególnych grup mięśni podczas długich, spokojnych i dokładnych ćwiczeń. Nie oznacza to, że ćwiczenia są nudne czy łagodne. Wprost przeciwnie - podczas nich czujesz napięcie w mięśniach, ale na drugi dzień nie ma dużych zakwasów .

Mieszaj ćwiczenia

Justin opracował specjalny trening, który nazwał ModelFit. Składa się on z elementów pilatesu , jogi i kickboxingu. Według niego te trzy aktywności są najlepsze dla smukłej i seksownej sylwetki i zaleca taki mieszany trening kilka razy w tygodniu. Justin lubi trening wykorzystujący ciężar własnego ciała, ale także lekkie akcesoria. Przeciwny jest ćwiczeniom z obciążeniem większym niż 3 kilogramy, a już szczególnie z odważnikami (kettlebell) . One według niego nieestetycznie rozbudowują mięśnie.

Trening to zabawa

Justin stara się, żeby trening był urozmaicony. Wie, że wtedy jest bardziej efektywny - mięśnie nie przyzwyczajają się do jednego rodzaju ćwiczeń i szybciej widać efekty. Poza tym Aniołki szybko się nudzą! Dlatego opracował dla Kate Upton trening z ćwiczeniami zaczerpniętymi z pilatesu - wymagającymi utrzymania równowagi (to angażuje wiele grup mięśni) oraz ćwiczenia z taśmami . Rozciąganie taśm pod różnym kątem i przy zmiennym obciążeniu kształtuje u Kate mięśnie brzucha, ramion, nóg, a także świetnie je rozciąga i wzmacnia. Dla Candice Swanepoel Justin stworzył trening z lekkim (około kilogramowymi) obciążnikami wokół kostek. Ćwiczenia nóg w różnych zakresach modeluje nogi, pośladki i biodra modelki.

Piłka na mięśnie brzucha

Aniołki zachwycają nie tylko długimi nogami, ale także superpłaskim brzuchem z delikatnym "kaloryferem" i kobiecym wcięciem w talii. Taki efekt dają ćwiczenia mięśni środka, czyli mięśni głębokich brzucha, tułowia i dna miednicy (one także odpowiadają za prostą postawę). Bardzo dobrze można je wyrzeźbić podczas ćwiczeń z piłką . To stały element ćwiczeń Aniołków. Piłka przydaje się także na co dzień. Możesz siedzieć na niej podczas pracy przy komputerze. Mięśnie brzucha będą wtedy napięte, a dzięki utrzymaniu równowagi będziesz ćwiczyć mięśnie środka.

Dieta to podstawa każdego treningu

Odpowiednie odżywianie to podstawa. Przed opracowaniem treningu dla każdej z modelek Justin rozmawiał z nimi o zwyczajach żywieniowych i prosił o wyeliminowanie z jadłospisu tych rzeczy, które są szkodliwe i tak naprawdę niepotrzebne. Chodzi o cukry proste, sól i alkohol. Trener zaleca także ograniczenie węglowodanów . Te ostatnie poleca dostarczać głównie w postaci warzyw, brązowego ryżu i chleba Ezekiela. Taki chleb dostarcza dużo białka i łatwo go przygotować w domu. Składa się ze zbóż (pszenicy, jęczmienia, orkiszu), warzyw strączkowych (soczewicy i fasoli), wody, drożdży, mąki, szczypty soli i cukru. Justin także zaleca dietę zgodną z grupami krwi. Jeśli masz ochotę na przekąskę, wybierz borówki, kilka migdałów lub avocado.

Ćwicz w domu z Justinem i Candice Swanepoel:

 
 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.