Jak się uczesać na Bieg Niepodległości?

Sezon biegowy powoli dobiega końca, ale prawdziwy biegacz zimy się nie boi! Do tego przed nami wielkie wydarzenie: Bieg Niepodległości, który będzie się odbywał w najbliższy weekend w wielu miejscach na terenie naszego kraju. Jak się uczesać, żeby włosy nie przeszkodziły nam w zrobieniu "życiówki"? Eksperci radzą!

Dołącz do nas na Facebooku

Aktywny tryb życia i zamiłowanie do sportu nie muszą wykluczać pięknych, chociaż praktycznych fryzur. Warto pomyśleć o tym jak uczesać włosy na trening siłowy, bieg, czy różnego rodzaju zawody, by było nam wygodnie. Do tego umówmy się: każda z nas chce wyglądać dobrze, nawet wtedy, kiedy pokonuje kolejne kilometry, czy walczy z koleżanką na boisku.

Niezbędne akcesoria

Opaski (materiałowe i plastikowe), gumki, spinki i grzebienie - wszystkie te akcesoria pozwolą ci na zadbanie o twoje włosy podczas ćwiczeń. Związanie włosów w kitkę i dodanie kilku spinek może nie wydawać się pomysłem zbyt oryginalnym, za to jest praktyczny, a my niestety często o nim zapominamy. Nie ma nic gorszego niż wymykające się podczas biegu włoski lub opadająca na oczy grzywka. Związanie włosów pozwala na zachowanie kontroli nad nimi, a spinki ujarzmią nawet najkrótsze pasma. Poza tym mogą też być atrakcyjnym dodatkiem do twojego stroju.

Koński ogon

Jeśli twoje włosy są równej długości, warto przypomnieć sobie o tej bardzo stylowej, a równocześnie wygodnej fryzurce. Zaczesz włosy gładko do tyłu i zbierz wysoki kucyk. Dla utrwalenia i podkreślenia gładkości uczesania, czasem warto pociągnąć je żelem lub mocnym lakierem do włosów. Tak wystylizowana zrobisz wrażenia na każdej siłowni.

Warkocz

Piękne, a przy okazji bardzo kobiece uczesanie. Warkocz niejedno ma imię: dobierany, kłos, czy tradycyjny. Każdy sprawdzi się podczas treningu- utrzyma włosy w porządku i będzie ładnie wyglądał. To, jaki rodzaj warkocza wybierzesz, zależy od twoich upodobań i długości włosów. Na krótszych dobrze sprawdzają się warkocze dobierane lub czesane z boku. Długie zapewniają pełną swobodę wyboru.

Krótkie włosy

Nie ma się co oszukiwać: krótkie fryzurki są z pewnością najwygodniejsze w przypadku osób aktywnych. Nie musisz przecież obcinać włosów na "jeżyka", by zapewnić sobie komfort. Wszelkiego typu pazie, boby etc. również będą bardzo wygodne, a przy tym niewiarygodnie seksowne. Jeśli kochasz swoje długie kosmyki, skorzystaj z powyższych rad, ale jeśli potrzebujesz odmiany to może taka metamorfoza sprawi ci dużo frajdy?

Tekst przygotował dla nas zespół specjalistów z salonu  Degażeria .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.