Pierwsze zawody w treningu CrossFit w Polsce rozegrane!

Sportowcy CrossFit: Jind ich Tovaryš ze Słowacji, Martin Št'pánek z Czech oraz Magdalena Andrzejewska z Polski zwyciężyli w zawodach 2012 Reebok CrossFit Fitness Championship w Krakowie zdobywając tytuły najlepszych zawodników CrossFit w naszym regionie.

15 września na Rynku Głównym w Krakowie odbyły się pierwsze zawody w treningu CrossFit w naszym regionie. Zwycięzcami zawodów 2012 Reebok CrossFit Fitness Championship zostali: Jind ich Tovaryš ze Słowacji, Martin Št'pánek z Czech oraz Magdalena Andrzejewska

z Polski. Dzięki doskonałym wynikom uzyskanym podczas treningów sportowcy zapewnili sobie zwycięstwo i zyskali miano najbardziej wysportowanych osób w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (Polska, Czechy i Słowacja). Zwycięzcy otrzymali nagrody o równowartości 3 000 ?.

Podczas zawodów wszyscy sportowcy musieli zmierzyć się z czterema specjalnie opracowanymi treningami (oddzielnie dla mężczyzn i dla kobiet), mającymi na celu sprawdzenie ich umiejętności fizycznych. Aby wprowadzić element zaskoczenia, wszystkie wykonywane podczas zawodów treningi zostały ogłoszone dopiero w dniu rozpoczęcia zawodów.

Dopingowani przez tłumy fanów zawodnicy, Jind ich Tovaryš i Martin Št'pánek uzyskali najlepsze wyniki, zajmując ex aequo pierwsze miejsce. Jind ich Tovaryš pracuje jako trener personalny. Mieszka w Bratysławie, gdzie na co dzień trenuje CrossFit w siłowni CrossFit Bratislava już od ponad 1,5 roku. Z kolei Martin Št'pánek, który również stanął na podium, mieszka w miejscowości Hradec Kralowe w północnej części Czech. Martin jest właścicielem siłowni, gdzie od ponad roku trenuje CrossFit. Na trzecim miejscu w kategorii mężczyzn uplasował się Paweł Czaplicki z Polski. Natomiast w kategorii kobiet najlepszą zawodniczką okazała się Magdalena Andrzejewska z Polski. Zawodniczka mieszka i pracuje we Wrocławiu. Na co dzień jest trenerem personalnym i managerem klubu Crossfit Mjollnir, gdzie trenuje CrossFit. Na drugim miejscu uplasowała się Adela Kolmanova z Czech. Trzecie miejsce zaś zajęła Justyna Koiro z Polski.

"Mimo iż trenuję CrossFit prawie od 1,5 roku, podczas zawodów w Krakowie musiałam wykonać ćwiczenia, które mnie naprawdę zaskoczyły, jak np. wiosłowanie, które okazało się dla mnie dużym wyzwaniem. W CrossFicie oprócz rywalizacji cenię właśnie różnorodność treningu

i wyzwania, jakie przede mną stawia każdy Trening Dnia. Jednak najważniejsza jest tu społeczność, którą była dla mnie ogromnym wsparciem" - mówi Magdalena Andrzejewska.

"Uwielbiam uczucie satysfakcji, jakie daje mi trening. Wybrałem CrossFit, bo to jedyny rodzaj treningu, który pozwala mi rozwijać różnorodne techniki i jednocześnie pokonywać własne słabości" - dodaje Martin Št'pánek.

"Każdy trening CrossFit jest dla mnie nowym wyzwaniem, ale jednocześnie dobrą zabawą. Cenię CrossFit za to, że pozwala mi rozwijać ogólną sprawność fizyczną i przygotowuje mnie na różne wyzwania sportowe" - mówi Jind ich Tovaryš.

Oprócz emocjonującej rywalizacji, dodatkową atrakcją dla widzów zgromadzonych na Rynku Głównym w Krakowie był występ gościa specjalnego - Bartłomieja Bonka, polskiego sztangisty, który podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie wywalczył brązowy medal

w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105kg. W trakcie ostatniej przerwy przed finałami widzowie mieli niepowtarzalną szansę zobaczyć technikę podnoszenia ciężarów zaprezentowaną przez tegorocznego medalistę.

Niespodzianką dla widzów była również możliwość oglądania treningu z udziałem gwiazd min. Rafała Mroczka, Przemysława Cypriańskiego, Anny Bosak, Julii Pietruchy, Anny Gzyry i Mariusza Fyrstenberga. Aktorzy w towarzystwie Bartłomieja Bonka próbowali swoich sił w treningu CrossFit.

"Każdy z zawodników biorących udział w finałach zawodów 2012 Reebok CrossFit Fitness Championship wykazał się doskonałym przygotowaniem fizycznym, jak i mentalnym, które jest równie istotne w treningu CrossFit. Rywalizacja sportowa stała na bardzo wysokim poziomie. Cieszymy się, że pierwsze zawody w CrossFit zgromadziły tak dużą liczbę widzów i entuzjastów fitnessu z całej Polski. Mamy nadzieję, że tegoroczna impreza przekona nowe osoby do spróbowania swoich sił w CrossFit, który dla nas jest nową dyscypliną sportową - mówi Michał Kępiński, Brand Activation Manager marki Reebok w Polsce.

Zawody 2012 Reebok CrossFit Fitness Championship w Krakowie były ostatnimi z serii eventów odbywających się w całej Europie (zawody odbyły się już we Francji, Niemczech, Grecji, Indiach, Włoszech, Meksyku, Rosji, Południowej Korei, Hiszpanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii). Wszystkie eventy miały na celu spopularyzowanie odbywających się co roku ogólnoświatowych zawodów Reebok CrossFit Games. Reebok jest głównym sponsorem tych zawodów od 2011 roku. Więcej na http://www.crossfitgames.com .

Podczas zawodów w Krakowie premierę miały produkty z nowej linii Reebok CrossFit, będącej najbardziej zaawansowaną technicznie kolekcją obuwia i odzieży stworzoną przez ludzi uprawiających CrossFit i przeznaczoną dla ludzi uprawiających CrossFit. Kolekcja odzieży CrossFit dostępna jest w Polsce od początku września w sklepie firmowym Reebok w Arkadii oraz w sklepach Intersport w Złotych Tarasach oraz Galerii Krakowskiej.

Więcej o: