Biegasz? To może być spotkanie dla Ciebie!

Dlaczego czujemy się dobrze biegając? Jak biegać bezpiecznie? Fakty i mity na temat suplementów diety. Na pytania dotyczące fizycznych i psychologicznych aspektów biegania odpowiedzą najwybitniejsi specjaliści - lekarze, fizjoterapeuci, psychologowie, członkowie komisji medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego podczas konferencji "Biegiem po zdrowie. W uznaniu dla Tomasza Hopfera"

"Szacuje się, że na świecie biega już 150 milionów ludzi. Ile z tego w Polsce - nie wiadomo. Ale wiemy ile ludzi startuje w maratonach i innych organizowanych biegach w Polsce. Ta liczba rośnie z miesiąca na miesiąc.

Najsłynniejszym animatorem i propagatorem biegania był nieżyjący redaktor TVP Tomasz Hopfer. To on w latach siedemdziesiątych z telewizora namawiał Polaków do biegania i opowiadał o jego aspektach. To dzięki niemu w 1979 roku do maratonu stanęło w Warszawie 2000 biegaczy, a w Berlinie 400 " - mówi Hubert Krysztofiak, szef komisji medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. "W uznaniu dla Hopfera organizujemy konferencję dla wszystkich zainteresowanych bieganiem - zarówno zaawansowanych jak i tych, którzy dopiero zaczynają. Powiemy jak najlepiej się ubrać, jak dbać o stawy, co jeść, jak ograniczać ryzyko kontuzji, a ponadto szczegółowo opowiemy jak robią to najsłynniejsi biegacze. Nieważne czy jesteś Usainem Boltem czy Anią, która biega rekreacyjnie po parku. Pewne zasady są dla wszystkich te same" - dodaje Krysztofiak.

Konferencja "Biegiem po zdrowie" odbędzie się 5-6 października 2012 w siedzibie PKOl przy Wybrzeżu Gdyńskim 4.

Rejestracja na www.biegiempozdrowie.pl .

Więcej o: