Finał Zawodów Reebok CrossFit Championship 2012 już 15 września!

Po wielu miesiącach rekrutacji i eliminacji 15 września w Krakowie odbędą się finały 2012 Reebok CrossFit Fitness Championship, najbardziej widowiskowych zawodów fitness w naszym kraju. Celem zawodów jest wyłonienie najbardziej wysportowanej osoby z Polski, Czech i Słowacji poprzez serię treningów CrossFit. A wszystko to na Rynku Głównym w Krakowie w godzinach 10:00 - 17:00.

Każdy może spróbować

Każdy, kto chciałby sam spróbować treningu CrossFit może odwiedzić strefę Drop Box, usytuowaną tuż obok głównej areny zawodów. W piątek (od 15 do 18) i sobotę (od 10:30 do 17:15) zajęcia prowadzić tam będą certyfikowani instruktorzy, którzy pokażą jak, prawidłowo wykonywać ćwiczenia i przybliżą technikę. Na zajęcia można będzie zapisać się na miejscu lub wysyłając maila na adres rejestracja.crossfit@havassports.pl

Co się będzie działo?

W finałach zawodów w Krakowie wystartuje łącznie 60 zawodników, 30 mężczyzn i 30 kobiet, którzy we wcześniejszych etapach eliminacji pokonali łącznie ponad 300 osób, które zgłosiły się do zawodów. Finały 2012 Reebok CrossFit Fitness Championship będą składały się z 4 treningów dnia (Workout Of the Day), oddzielnie dla kobiet i mężczyzn, a także szeregu atrakcji przygotowanych specjalnie dla widzów, których celem będzie zachęcenie ich do oglądania i spróbowania swoich sił w nowej dyscyplinie sportu, jaką jest CrossFit.

Kilka słów o treningu

CrossFit to opracowany przez Grega Glasmanna rewolucyjny system treningu wytrzymałościowo-siłowego, oparty na intensywnych i zróżnicowanych ćwiczeniach, prowadzących do osiągnięcia ogólnej sprawności fizycznej i mających na celu poprawienie m.in. takich cech jak: wydolność oddechowa, wytrzymałość, siła, elastyczność, moc, zwinność, koordynacja, równowaga czy dokładność. Jest to również jeden z najszybciej rozwijających się trendów fitness na świecie.

-CrossFit ma w sobie to, za co podziwiamy inne dyscypliny sportu. To unikalne połączenie współzawodnictwa, pracy zespołowej i poczucia wspólnoty. To wszystko razem sprawia, że CrossFit jest prawdziwą rewolucją w treningu. Mamy nadzieję, że tego typu impreza po raz pierwszy zorganizowana w Polsce na tak dużą skalę przekona wielu miłośników fitnessu do uprawiania CrossFit-u - mówi Michał Kępiński, Brand Activation Manager marki Reebok w Polsce.

2012 Reebok CrossFit Fitness Championship to ogólnokrajowy cykl zawodów, które odbyły się już we Francji, Niemczech, Grecji, Indiach, Włoszech, Meksyku, Rosji, Południowej Korei, Hiszpanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, a teraz przychodzą do Polski. Wydarzenia te mają na celu spopularyzować odbywające się co roku ogólnoświatowe zawody Reebok CrossFit Games, których celem jest wyłonienie najbardziej wysportowanej osoby na świecie (Fittest on Earth?). Reebok jest głównym sponsorem tych zawodów od 2011 roku. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę http://www.crossfitgames.com

Strój sportowy

Podczas zawodów w Krakowie będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć i kupić na stoisku InterSport produkty z nowej linii Reebok CrossFit, będącej najbardziej zaawansowaną technicznie kolekcją obuwia i odzieży stworzoną przez ludzi uprawiających CrossFit i przeznaczoną dla ludzi uprawiających CrossFit. Tacy sportowcy, jak Rich Froning i Annie Thorrisdotir noszą odzież Reebok CrossFit na co dzień podczas swoich treningów. Oboje zwyciężyli w Zawodach Reebok CrossFit Games w 2011 i 2012 roku i są najbardziej wysportowanymi osobami na świecie (Fittest on Earth?).

Oprócz nowych modeli odzieży z linii Reebok CrossFit, będzie można zobaczyć również nową kolekcję obuwia RealFlex, które zapewniają elastyczność i maksymalną swobodę ruchu stopy w trakcie treningu.

Więcej o: