Ma 86 lat i jest świetną gimnastyczką! Wideo!

O tym, że sport daje wieczną młodość mówi się od dawna. 86-letnia Johanna Quaas z Niemiec jest najlepszym przykładem tego, że wiek nie gra roli i do końca swoich dni warto pozostać aktywnym. Nie chce ci się ćwiczyć? Brakuje ci motywacji i wciąż szukasz wymówek? Johanna nie wie co to znaczy. Mimo swojego wieku każdy dzień spędza na siłowni! Zobacz jakie są efekty!

Dołącz do nas na Facebooku

Otwarcie Cottbus World Cup 2012 zaskoczyło wszystkich! 86-letnia Johanna Quaas udowodniła całemu światu, że wiek nie jest żadną przeszkodą do tego, aby zachować sprawność fizyczną. Przedstawiła program gimnastyczny, który przygotowała specjalnie na te okazję.

- Zawsze byłam aktywna. W młodości grałam przede wszystkim w piłkę ręczną, ale poświęcałam też sporo czasu na gimnastykę. Daje mi to taką przyjemność, że praktykuję do dziś - powiedziała w jednym z wywiadów Quaas. Na swoim koncie ma 11 medali, które zdobyła w różnych zawodach dla seniorów, dziś jednak robi to już tylko dla przyjemności.

Johanna Quaas zawsze prowadziła sportowy tryb życia. Osiągnięcia ma nie tylko w gimnastyce ale także we wspomnianej piłce ręcznej. W 1954 roku grała w drużynie, która zwyciężyła w Mistrzostwach Wschodnich Niemiec.

Cp tu dużo mówić, sami popatrzcie, w jakiej formie jest dziś Quaas!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.