CrossFit - Kto w Polsce jest najlepszy? Sprawdź się!

CrossFit to rodzaj treningu, który warto wziąć pod uwagę. Nie nudzi, jednoczy ludzi i pozwala uzyskać szybkie efekty. Jesteś sprawny i chcesz spróbować? Jest ku temu świetna okazja: zawody 2012 Reebok CrossFit Fitness Championship startują w Polsce! Bez względu na stopień sprawności fizycznej każdy może spróbować swoich sił w zawodach. Na co czekasz?

Warszawa, 12.04.2012 - Marka Reebok ogłasza rozpoczęcie 2012 Reebok CrossFit Fitness Championship - ogólnokrajowych zawodów, których celem jest sprawdzenie ogólnej sprawności fizycznej poprzez serię treningów CrossFit. By wziąć udział w zawodach należy zarejestrować się na stronie Reebok.com/rcffc . Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne oraz produkty marki Reebok.

O co chodzi?

Zawody bazują na opracowanym przez Grega Glasmanna rewolucyjnym treningu wytrzymałościowo-siłowym CrossFit, który oparty jest na intensywnych i zróżnicowanych ćwiczeniach. Jest to również jeden z najszybciej rozwijających się trendów fitness na świecie, zawierający wiele elementów tradycyjnej rywalizacji sportowej. Dla osób, które chcą spróbować, czym jest CrossFit, na terenie Polski właśnie odbywa się cykl imprez Reebok CrossFit Drop Box Tour. Aby dowiedzieć się więcej odwiedź www.facebook.com/reebok .

Krok po kroku

Aby wygrać zawody 2012 Reebok CrossFit Fitness Championship, zawodnicy muszą przejść przez 3 etapy: kwalifikacje, eliminacje oraz finały zawodów.

W ramach kwalifikacji zawodnicy mają do wykonania Trening Dnia (WOD), zamieszczony na www.reebok.com/rcffc , a następnie przesyłają swoje wyniki online. Najlepszych 60 kobiet i 60 mężczyzn z każdego kraju przejdzie do kolejnego etapu - eliminacji.

Podczas etapu eliminacji zawodnicy, pod okiem najlepszych trenerów CrossFit, będą uczyć się prawidłowego wykonywania ćwiczeń oraz przygotują się zarówno mentalnie, jak i fizycznie do finału zawodów. Na zakończenie tego etapu po ukończeniu programu treningowego zawodnicy wykonają dwa dodatkowe treningi (WOD), które będą musieli nagrać i wrzucić na stronę www.reebok.com/rcffc

Bazując na wynikach, zdobytych podczas dwóch treningów, odbywających się na zakończenie etapu eliminacji, łącznie 30 mężczyzn i 30 kobiet przejdzie do ostatniego etapu zawodów. Finał 2012 Reebok CrossFit Fitness Championship, który odbędzie się 15 września w Krakowie będzie składał się z wielu treningów, a także szeregu atrakcji dla widzów, które będą miały na celu zachęcić do oglądania i spróbowania swoich sił w CrossFit.

Dlaczego CrossFit?

Wierzymy, że CrossFit posiada wszystkie cechy, które ludzie kochają w sporcie, co więcej, jego popularność i dostępność sprawia, że każdy może spróbować swoich sił, mówi Chris Froio, szef działu Fitness & Training marki Reebok. Podczas 2012 Reebok CrossFit Fitness Championship, niektórzy prawdopodobnie po raz pierwszy będą mieli okazję wziąć udział w zawodach fitness. Mamy nadzieję, że zachęci to tysiące ludzi do rozpoczęcia przygody z fitnessem, którą będą mogli kontynuować poprzez dodatkowe szkolenia i zawody CrossFit.

Współpraca Reebok i CrossFit jest ważną częścią misji firmy, której celem jest zmiana sposobu, w jaki ludzie na całym świecie doświadczają, postrzegają oraz definiują fitness i trening. Na początku roku marka Reebok rozpoczęła nową kampanię, która skupia się wokół CrossFitu - Nadeszła Rewolucja w Treningu. Jest to zintegrowana wielowymiarowa kampania marketingowa, obejmująca wiele kanałów komunikacji, jak telewizja, digital, prasa, outdoor oraz aktywności dla konsumentów i zawody sportowe, jak 2012 Reebok CrossFit Fitness Championship.

2012 Reebok CrossFit Fitness Championships to ogólnokrajowy cykl zawodów, które odbędą się we Francji, Niemczech, Grecji, Indiach, Włoszech, Meksyku, Polsce, Rosji, Południowej Korei, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Wydarzenia te pomogą spopularyzować zawody CrossFit Games, odbywające się co roku ogólnoświatowe zawody, których celem jest wyłonienie osoby o najlepszej kondycji fizycznej. Reebok jest głównym sponsorem tegorocznych zawodów 2012 Reebok CrossFit Games, które rozpoczęły się 22 lutego a zakończą się 3-dniowym eventem, który odbędzie się w Home Depot Center w Carson w dniach 13 -15 lipca. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę http://www.crossfitgames.com

Więcej o: