Najskuteczniejsze sposoby na pozbycie się "brzuszka" i "boczków"

"Brzuszek" i "boczki". Mówimy o nich pieszczotliwie, ale tak naprawdę spędzają nam sen z powiek. Chcemy się pozbyć ich raz na zawsze, ale nam nie wychodzi. Jak rozprawić się z tkanką tłuszczową w tych partiach ciała i cieszyć się piękną sylwetką?

Brzuch i boczki to jedne z trudniejszych do rzeźbienia partii ciała. Tkanka tłuszczowa odkładająca się w tych miejscach jest wyjątkowo mało atrakcyjna i choć staramy się ją oswoić, mówiąc o niej zdrobniale "tłuszczyk", "boczki", "brzuszek", wcale nie przychodzi nam to łatwo.

Obalamy mity

Jak wyrzeźbić te partie ciała? Przede wszystkim należy poznać dwa podstawowe mity dotyczące tych obszarów naszego ciała. Po pierwsze wykonywanie nawet najróżniejszych ćwiczeń każdego dnia wcale nie przyczyni się do redukcji tkanki tłuszczowej. Ponad 90 proc. efektów redukcji tłuszczu zależy od prawidłowej, dobrze zbilansowanej i indywidualnie dopasowanej diety. Nic nie dadzą ci żadnej ćwiczenia, jeśli wciąż będziesz opychać się chipsami czy czekoladkami. Twój wysiłek pójdzie po prostu na marne. Dieta to podstawa, ćwiczenia stanowią drugą część planu odchudzającego.

Drugi mit, który chcielibyśmy obalić dotyczy mitycznej szóstki Weidera. Na pewno doskonale znacie ten trening. To codzienne ćwiczenia mięśni brzucha. Okazuje się jednak, że jej skuteczność nie jest poparta żadnymi badaniami czy obserwacjami. Eksperci wręcz odradzają wykonywanie szóstki Weidera, ponieważ grozi ona przeciążeniami, kontuzjami brzucha i mięśni grzbietu. Brzuch powinniśmy ćwiczyć nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Szóstka Wiedera zakłada trening codzienny. Więc może nam po prostu zaszkodzić. W treningu przecież bardzo ważna jest także regeneracja.

Na pewno słyszeliście nie raz, że "brzuszki" to najlepsze ćwiczenie na mięśnie brzucha. A na boczki to już w ogóle nie ma lepszego! Bzdura. To już kolejny mit, z którym powinniśmy rozprawić się raz na zawsze. Klasyczne brzuszki są najmniej efektywnymi ćwiczeniami na te partie ciała. A na dodatek mogą skończyć się kontuzją. Jaki uraz podczas robienia brzuszków może się nam przydarzyć? Choćby kontuzja odcinka szyjnego kręgosłupa.

Najskuteczniejsze sposoby na brzuszek i boczki

Skoro nie brzuszki, nie szóstka Weidera , to co? Poniżej przedstawiamy listę najskuteczniejszych ćwiczeń na te problematyczne partie ciała.

Interwały

Jeśli chcesz wyrzeźbić brzuch i wysmuklić boki ciała pokochaj trening interwałowy. Podczas interwałów pracują wszystkie mięśnie ciała. Metabolizm przyspiesza znacząco, a jego podkręcona praca utrzymuje się przez cały dzień.

Kardio

Nie ma lepszego treningu na spalanie tkanki tłuszczowej niż klasyczne kardio . Ćwicz przynajmniej trzy razy w tygodniu. Ten rodzaj fitness zakłada najróżniejsze ćwiczenia. Możesz wybrać te, które sprawiają ci jak najmniej kłopotu lub takie, które lubisz najbardziej. Wybierz coś z pośród jazdy na rowerze, biegania, marszu, zumby , orbitreku. To najlepsze opcje na pozbycie się nieatrakcyjnych fałdek na brzuchu.

Ćwiczenia izometryczne

Natomiast ten rodzaj ćwiczeń pomoże ci w walce z boczkami. Kiedy intensywnie ćwiczysz daną partię, stawiasz jej coraz większy opór, dociskasz część ciała do nieruchomego przedmiotu, napinasz mocno mięśnie. To niepozorne ćwiczenia rewelacyjnie zwiększą gęstości twoich mięśni, poprawi ich wytrzymałość, a przy tym spala tkankę tłuszczową.

Skośne mięśnie brzucha

To nie klasyczne brzuszki, a właśnie skośne brzuszki umożliwią ci pozbycie się fałdek tłuszczu w tej partii ciała. Ćwiczenia na dolne i skośne mięśnie brzucha wysmuklą wcięcie w talii, ponieważ w tym samym czasie angażują do pracy obie partie mięśni.

Masaż nie tylko dla regeneracji

Po zakończonym treningu konieczna jest regeneracja. Oprócz odpoczynku, warto także masować obolałe i zmęczone mięśnie. Jeśli chcesz przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej, wypróbuj masaże odchudzające. Oczywiście musisz udać się do specjalisty, który będzie wiedzieć, jak i gdzie uciskać. Niestety takie masaże bywają bolesne. Ale efekty widać gołym okiem. Oczywiście tylko gdy wykonujesz zabiegi regularnie.

Sauna

Niestety wbrew przekonaniu wielu osób tłuszczu wypocić się nie da. Jednak regularne chodzenie do sauny ma także inne zalety, które pomogą nam osiągnąć cel - wysmuklić sylwetkę. Przede wszystkim sprawdzą się jako forma regeneracji ciała po treningu. Ponadto pobyt w saunie wspomaga efekty odchudzania. Podczas "kąpieli" z organizmu wypacamy toksyny i poprawiamy jego wydolność.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.