Chcesz schudnąć? Oglądaj seriale!

Jednak nie każdy serial służy sylwetce! Kryminalny jest stresujący, a to oznacza, że trudno nam będzie kontrolować poziom kortyzolu. Jeśli postawisz na sitcom taki jak "Przyjaciele" czy "Teoria wielkiego podrywu", możesz się poczuć, jak po krótkim treningu.

Dołącz do nas na Facebooku

Brzmi jak sterta bzdur? Dziennikarze z Reader's Digest i Good Morning America z pomocą specjalistów przeanalizowali różne porady. Wybrali najczęściej pojawiające się w mediach wskazówki, dotyczące tego, jak się pozbyć kilogramów. Jedna z porad, której poświęcili uwagę, dotyczyła oglądania seriali.

Okazuje się, że kiedy po całym dniu pracy wracasz do domu, wygodnie wyciągasz się na kanapie i włączasz telewizor, wcale się nie lenisz. Jeśli postawisz na serial komediowy, zredukujesz poziom stresu, a nocą będziesz lepiej wypoczywać. Ale to nie wszystko! Okazuje się, że salwy śmiechu mają jeszcze jedną zaletę: spalasz sporo kalorii.

Podczas jednego odcinka naprawdę zabawnego serialu jesteś w stanie spalić tyle kalorii, co podczas krótkiego, lekkiego treningu.

Tylko czy typowi fani sitcomów, którzy codziennie oglądają więcej niż jeden odcinek serialu, rzeczywiście mają sylwetkę twoich marzeń? Osobiście uwielbiam "Przyjaciół", ale nie oznacza to, że rezygnuję z treningów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.