Masywne uda - jak je odchudzić?

Odkąd pamiętasz wygląd twoich ud pozostawiał wiele do życzenia. Starasz się, a uda wciąż są masywne, mało atrakcyjne. Ukrywasz je pod spódnicami do kolan i wciąż nie możesz pozwolić sobie na krótkie szorty. Dowiedz się, jak to zmienić

Twoim kompleksem są masywne uda? Nie jesteś sama. To bolączka wielu kobiet, które marzą o smukłych nogach. Uda należą do tych partii ciała, które dość trudno wyrzeźbić i odchudzić. Ale nie jest to niemożliwe. Podstawą są oczywiście ćwiczenia i właściwa dieta. Dzięki nim pozbędziesz się tłuszczyku , zapomnij o cellulicie , a latem wskoczysz w naprawdę krótką sukienkę. Od czego zacząć?

Systematyczność

Zanim w ogóle zaczniesz walczyć o zgrabne i smukłe uda, musisz uświadomić sobie ważną rzecz. Regularność to podstawa. Mowa tu i o ćwiczeniach, i o sposobie żywienia. Intensywny sport przez miesiąc nic ci nie da, jeśli później zrobisz sobie dwa tygodnie przerwy w treningach. To samo z dietą. Nie możesz pilnować jadłospisu tylko wtedy, kiedy jest ci to na rękę. Systematyczność przybliży cię do celu.

Dieta to podstawa

Właściwa dieta to, nie ukrywajmy, aż 70 proc. sukcesu! Zacznij więc przestrzegać jej już dziś. Nie jutro, nie od poniedziałku, a właśnie od teraz. Przede wszystkim jedz cztery, pięć razy dziennie. Małe posiłki, ale zjadane co trzy godziny podkręcą twój metabolizm. Jeśli pięć razy to z zdecydowanie za dużo dla ciebie, postaraj się trzymać stałej liczby czterech posiłków. Warto!

Ponadto kolację zjedz dwie-trzy godziny przed snem. Powinna być ona lekkostrawna, bez słodyczy, tłuszczy. Sprawdzi się tu lekka sałatka, koktajl owocowy.

Zdecydowanie musisz wyeliminować ze swojego codziennego jadłospisu fast foody, słodycze, przekąski. Ogranicz niezdrową żywność do absolutnego minimum. Wiadomo, każdy z nas czasem "grzeszy". Niech te grzeszki to będą jedyne twoje niezdrowe smakołyki. Pilnuj się i nie pozwalają sobie na takie odstępstwa częściej niż raz na dwa-trzy tygodnie.

Jeśli jesz mięso, wyeliminuj to tłuste. Jedz tylko chude mięso, wybieraj odtłuszczone produkty mleczne. Włącz do diety większą liczbę posiłków rybnych. Owoce morza, tłuste ryby morskie jedz minimum trzy razy w tygodniu. Zawarte w nich kwasy omega-3 przyspieszą spalanie tkanki tłuszczowej. Postaw też na produkty z pełnego ziarna. Zapomnij o pszennym makaronie czy chlebie baltonowskim. Na obiad wybierz ryż brązowy a nie biały. Na śniadanie jedz często owsianki i jaglanki. Są doskonałym źródłem błonnika, który rozprawia się z tłuszczem w naszym organizmie, przyspiesza metabolizm i zapobiega zaparciom.

Twoja dieta powinna opierać się na warzywach i owocach. Codziennie pij też minimum 2,5 litra wody. Jeśli sama woda ci nie wystarcza, pij ziołowe herbaty. Absolutnie wyklucz z diety alkohol, napoje gazowane, słodzone soki i nektary. Ćwiczenia na masywne uda

Trening musi być regularny, to już wiesz. Jaki sprawdzi się najlepiej w walce z masywnymi udami? Przede wszystkim klasyczne kardio. Wybieraj ćwiczenia na stepie, orbitreku, stepperze. Możesz też biegać na bieżni lub świeżym powietrzu. Jeśli biegasz, nie przekraczaj prędkości 8 km/h. Trucht, lekki jogging lepiej sprawdzają się przy spalaniu tłuszczu. Szybszy bieg powoduje też rozrost masy mięśniowej. A to nie jest w końcu twoim celem.

Oprócz kardio, warto postawić na ćwiczenia siłowe. Dzięki nim łatwiej ukształtujesz mięśnie nóg - przede wszystkim dwugłowe uda, przywodzieciele i odwodziciele oraz mięsień pośladkowy. Rób wypady w przód, w tył, przysiady. Pamiętaj o obciążeniu nóg specjalnymi ciężarkami mocowanymi do kostek.

Pamiętaj o zdrowych nawykach. Wybieraj schody zamiast windy. Zostaw samochód w garażu, a do pracy jedź rowerem. Jeśli masz za daleko, wsiądź do autobusu, ale wysiądź kilka przystanków przed celem. Resztę dystansu pokonaj pieszo.

Poniżej znajdziesz dwa absolutnie najlepsze ćwiczenia na masywne uda, które warto wykonywać każdego dnia. Ćwicz nawet w domu!

Wejście na podest, step, schody książki

To najlepsze ćwiczenie kształtujące uda. W fitness klubie czy na siłowni wykorzystaj step. W domowych warunkach możesz wchodzić na schody lub po prostu coś stabilnego, na przykład ciężkie encyklopedie oparte grzbietami o ścianę. Stań przed podestem w lekkim rozkroku. Prawą stopę połóż na podeście. Wejdź na niego lewą stopę. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz minimum dziesięć razy, najlepiej w trzech-czterech seriach.

Wyskoki z przysiadu

Potrzebujesz do tego ćwiczenia hantli lub butelek z wodą mineralną. Chwyć je w dłonie i stań w lekkim rozkroku. Zejdź do przysiadu. Zatrzymaj się w momencie, gdy uda znajdą się w pozycji równoległej do podłogi. Wtedy hantle lub butelki powinny znaleźć się za twoimi plecami. Ręce wyprostuj. Zrób zamach i równocześnie wyskocz jak najwyżej w górę. Powtarzaj minimum dziesięć razy, w trzech seriach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.