Biegasz wieczorem? Rób to z głową!

Uwielbiasz biegać na zewnątrz? Coś o tym wiemy. Ponieważ nie każdy lubi tak ekstremalne rozrywki jak bieganie podczas bardzo dużego mrozu, cieszymy się, że z dnia na dzień jest coraz cieplej i będzie można wymienić bieżnię na park. Pamiętajcie jednak o kilku sprawach.

Dołącz do nas na Facebooku

Chyba większość z nas najchętniej biegałaby o takiej porze, kiedy jest już przyjemne słońce za oknem. Niestety praca i domowe obowiązki często uniemożliwiają nam takie rozwiązanie i sprawiają, że musimy iść na tak długo wyczekiwaną przebieżkę dopiero wieczorem.

Trening po ciężkim dniu w pracy, również ma swoje zalety. Pozwoli ci rozładować napięcie, pozbierać myśli, a potem zrelaksować się. Tylko co zrobić, by trening przyniósł wyłącznie przyjemność? Zminimalizować ryzyko. Jak? Amerykańska edycja magazynu Mens' Fitness podje prosty przepis. Przeanalizowaliśmy ich propozycje.

1. Poruszaj się w kierunku przeciwnym do ruchu

Nawet jeśli zwykle biegasz zgodnie z kierunkiem ruchu, pomyśl o tym, by wieczorem zmienić swoje zasady. Dzięki temu prostemu trickowi zwiększysz swoje szanse na to, by uniknąć przykrego wypadku.

2. Odrobina światła nie zaszkodzi

Bez obaw, nie będziemy cię namawiać na to, byś zaczął biegać z latarką czy obwiesił się lampkami niczym choinka. Warto jednak pomyśleć o tym, by wieczorem nie biegać w czarnym dresie. Białe buty, jasne ubranie czy specjalna opaska na dłoni która sprawi, że kierowcy zobaczą cię z daleka, powinny załatwić sprawę.

3. Muzykę zostaw w domu

Kto nie lubi podczas biegu słuchać ulubionych płyt, które nie dość, że wprawią nas w dobry nastrój, to jeszcze - dobrze dobrane - mogą zmotywować do cięższej pracy? My też lubimy złapać iPoda i iść oczyścić umysł, jednak wieczorem radzimy zrezygnować z tego nawyku lub wyciszyć muzykę na tyle, by dokładnie słyszeć to, co się dzieje dookoła. Wiele badań potwierdziło, że w przeciągu ostatnich 6 lat, o 300% wzrosła liczba osób (ze słuchawkami na uszach), które uległy wypadkom podczas biegu. Aż 70 % z nich zakończyło się śmiercią.

4. Podpisz się

O co nam chodzi? Pamiętaj, aby mieć przy sobie coś, co w razie przykrego wypadku pozwoli ciebie zidentyfikować. Imię i nazwisko to jedno, ale warto mieć numer telefonu do bliskiej osoby, dzięki czemu ktoś będzie mógł zadzwonić i otrzymać dodatkowe informacje na twój temat: choćby takie, jak grupa krwi czy informacja o lekach, jakie zażywasz. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście posiadanie takich informacji przy sobie: np. w specjalnej kieszonce kurtki czy wyposażenie się w specjalną bransoletkę, na której możesz umieścić wszystkie najważniejsze informacje.

Więcej o:
Copyright © Agora SA