Ćwicz biceps jedząc parówkę

Twierdzisz, że nie masz czasu na to, by chodzić na siłownię? Teraz nie będzie już miejsca na wymówki! Na rynku pokazał się zestaw sztućców, dzięki którym masz szansę rzeźbić biceps podczas posiłku.

Dołącz do nas na Facebooku

Do dyspozycji masz pełen zestaw: 2-kilogramową łyżkę do deserów, 1-kilogramowy widelec i 1-kilogramowy nóż. Każde z nich swoim kształtem przypomina chromowane hantle, zatem podczas jedzenia możesz rzeźbić mięśnie - tak przynajmniej twierdzą producenci. Dziennikarz Daily Mail postanowił sprawdzić to na własnej skórze i nie był zachwycony. Twierdzi, że jedynie zmęczył się podczas jedzenia, ale wysiłek, który wykonał, nie miał nic wspólnego z treningiem.

Oryginalny zestaw sztućców można kupić w sieci w Europie za 70 funtów, w Stanach za 160 dolarów. Cena dość wysoka, a jak jest ze skutecznością? Przyznajemy szczerze: nie wierzymy w magiczne możliwości 2-kilogramowej łyżki do deserów, która rzekomo ma nas zmusić do ciężkiej pracy podczas jedzenia lodów. Dlatego sami postanowiliśmy zbadać sprawę. O wypowiedź poprosiliśmy specjalistę - trenera osobistego z Klubu Fitness Platinum - Michała Ficonia.

- Polecam zakup takiego zestawu jako prezent dla kogoś, kogo bardzo nie lubimy albo dla najlepszego kumpla, który zna się na żartach, bo w innych kategoriach tego zestawu rozpatrywać nie wolno - mówi trener. - Jedząc takimi sztućcami na pewno nie wzmocnimy ani nie wyrzeźbimy mięśni, a jedynie możemy nadwyrężyć nadgarstki, stłuc talerz czy odebrać sobie przyjemność jedzenia. Jedyny użytek, jaki można z nich zrobić, to wziąć widelec, łyżkę, nóż do jednej ręki i 4-kilogramowym hantlem wykonywać normalne ćwiczenia w zwykłych seriach - radzi trener.

Jeśli wciąż szukasz prezentu na Walentynki, który będzie fit, może lepiej skuś się na karnet w fitness klubie.

Więcej o: