Szybko naładuj baterię! 3 sposoby.

Zimą trudno jest nam utrzymać energię na jednym poziomie. Ciągłe zmiany temperatur, dieta nieco uboższa w witaminy niż latem sprawiają, że czujemy się zmęczeni, ospali i brakuje nam chęci do podjęcia aktywności fizycznej. Dlatego warto się zregenerować.

Dołącz do nas na Facebooku

Nie musisz wyjeżdżać na urlop do ciepłych krajów (choć, jeśli tylko możesz - zrób to!), żeby doładować baterię. Jest kilka prostych sposobów na to, by szybko poczuć się lepiej i na nowo mieć energię do działania!

1. Zrób sobie tydzień luzu

Nie mówimy, że masz wziąć urlop i przeleżeć siedem dni pod kołdrą. Taki rodzaj odpoczynku polecamy jedynie tym, których dopadła ostra grypa. My radzimy co innego: po prostu zwolnij. Jeśli długo pracujesz, do tego, ciężko trenujesz kilka razy w tygodniu, a potem jeszcze zmagasz się z domowymi obowiązkami, masz prawo odczuwać zmęczenie. Dlatego, zamiast 5 razy w tygodniu, idź na siłownię 2 czy 3 razy i postaw na lżejszy rodzaj treningu. Jeden tydzień luzu nie doda Ci centymetrów w biodrach, za to korzystnie przyczyni się do regeneracji i zobaczysz, że znowu będziesz w stanie dać z siebie wszystko!

2. Dzień w SPA lub gorąca kąpiel

Dzień czy weekend w SPA to już nie jest luksus przeznaczony wyłącznie dla osób z grubym portfelem. Teraz w sieci możesz znaleźć mnóstwo promocji i za przystępną cenę zafundować sobie odrobinę przyjemności. Zabierz najlepszą koleżankę i spędźcie ten czas na nadrabianiu zaległości towarzyskich.

Jeśli wolisz zostać w domu i nie masz ochoty na niczyje towarzystwo, zrób sobie gorącą kąpiel z prawdziwego zdarzenia. Płyn do kąpieli o ulubionym zapachu, sól morska, świece, muzyka, płatki róż i może lampka szampana? Wszystko zależy od Twoich indywidualnych upodobań. Brzmi jak świetny przepis na randkę? I dobrze! Warto raz na jakiś czas zakochać się w sobie na nowo!

3. Czas na jogę i medytację

Zwykle wyciskasz z siebie siódme poty podczas treningu kardio czy siłowego? Postaw na coś nowego: idź na jogę. Jeśli czujesz, że zżera Cię stres i brakuje Ci energii, to świetny czas, by się odstresować i na chwilę zapomnieć o bieżących sprawach. Joga będzie świetnym pomysłem dla aktywnych, a medytacja, dla tych, którzy chcieliby nauczyć się cierpliwości

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.