Szukasz stroju na chłodne zimowe dni na siłowni? My testujemy!

Od dawna ćwiczysz i szukasz nowego stroju na siłownię, który spełni Twoje oczekiwania? A może jeszcze nie zacząłeś i regularne treningi to coś, co wrzuciłeś na listę swoich noworocznych postanowień? Bez względu na to, do której grupy się zaliczasz, warto pomyśleć o wygodnych butach, spodniach, topie, T-shircie czy bluzie. Dziś testujemy zestaw dla aktywnych facetów.

Dołącz do nas na Facebooku

Jak sprawdzić czy obietnice składane przez producenta nie są tylko pustymi słowami? Przetestować sprzęt na własnej skórze. Im więcej intensywnych treningów różnego rodzaju, tym lepiej. Dlatego tym razem poprosiliśmy o wypowiedź specjalistę - trenera osobistego Michała Ficonia, który każdego dnia ciężko trenuje, a ostatnio upodobał sobie crossfit, który do lekkich treningów nie należy.

Tym razem wzięliśmy pod lupę strój na siłownię marki Reebok. O bluzie producenci mówią tak:

- Została wykonana z poliestru. Wpleciono opatentowane przez Reebok włókna Celliant, które mają podnieść poziom tlenu w organizmie podczas aktywności fizycznej.

Brzmi zachęcająco, ale jak to się ma do rzeczywistości. Michał założył ją podczas jednego ze swoich treningów i mówi:

- Bluza doskonale dopasowała się do mojej sylwetki, podczas ćwiczeń rozgrzewających zapewniała odpowiednią temperaturę ciała oraz nie krępowała moich ruchów. Dopasowane rękawy, podszycie siateczką od wewnątrz razem z kapturem zapewnia komfort podczas treningu aerobowego lub interwału, kiedy chcemy utracić zbędne kilogramy i pozbyć się nadmiaru wody spod naszej skóry. Dopracowany suwak i kieszenie podnoszą trwałość i funkcjonalność bluzy.

Bluza to jednak dobre rozwiązanie podczas strechingu, rozgrzewki czy treningu aerobowego, kiedy chcemy utracić wodę, jednak T-shirt to wariant, w którym częściej pojawiamy się na siłowni, dlatego jemu poświęciliśmy więcej czasu.

- T-shirt z rękawem doskonale utrzymuje ciepło podczas ćwiczeń, zapewnia optymalną temperaturę, chroniąc jednocześnie przed zawianiem, kontuzją oraz nadciągnięciami. Miałem wrażenie, że trenuję w koszulce na ramiączka i mam nieograniczoną wymianę tlenu. Przetestowałem T-shirt na zajęciach fitness, które prowadzę, sprawdziła się.

Jak widać na zdjęciach, przetestowaliśmy również długie spodnie. Michał zwykle ćwiczy w krótkich i ciężko było go namówić na ten model, ale w końcu się udało.

- Spodnie podszyte są od wewnątrz na całej długości siateczką izolującą ciało od materiału, dzięki temu komfort podczas treningu jest gwarantowany. Takie rozwiązanie zapewnia utrzymanie niezbędnego ciepła przy pracy mięśni kończyn dolnych, jednocześnie ułatwia przepływ powietrza. Dodatkowym atutem jest niesamowita lekkość - miałem wrażenie, że trenuję w krótkich spodenkach. Podczas wyskoków i ćwiczeń mięśni nóg nie krępowały w żaden sposób moich ruchów. Są bardzo wygodne..

Obuwie Reebok Zigtech to jedne z najoryginalniejszych butów na rynku. Technologia Zig jak nazwa wskazuje to zygzakowata podeszwa, której zadaniem jest rozpraszanie siły uderzenia o podłoże i pochłanianie wstrząsów, ochrona stawu kolanowego i skokowego - tak przynajmniej twierdzi producent. Michał też był zadowolony.

- Stopa czuje się komfortowo, spoczywa na miękkiej wyściółce, która minimalizuje twardość podeszwy. Siateczka doskonale oddychająca, zapewnia dobrą wentylację buta podczas całego treningu. Kołnierz cholewki buta został wykonany z miękkiej pianki, zapewnia stabilizację stopy i zapobiega otarciom. Podeszwa podczas wyskoków, zgięcia stopy zapewniała mi stopniowy i łagodny transfer siły i swobody odbicia. Miałem wrażenie, że nie wkładam tak dużo wysiłku przy wskokach na platformy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.