Mamy też mogą być fit!

Marzysz o powrocie do formy po ciąży? Masz dzieci, ale jesteś zbyt zabiegana i nie masz czasu na trening? Nic dziwnego, małe dziecko to nie tylko wielka radość, ale też masa dodatkowych obowiązków. Mamy jednak dobrą wiadomość: wiele klubów ma w swojej ofercie specjalne zajęcia dla mam.

Dołącz do nas na Facebooku

O mamach z dziećmi myśli się już nie tylko w centrach handlowych czy biurach, ale także klubach fitness. Większość z nich wprowadziło specjalne zajęcia, na które możesz przyjść i ćwiczyć ze swoją pociechą lub placyki zabaw, na których można ją zostawić na czas treningu. Zatem głowa do góry, wszystkie mamy mogą ćwiczyć, a dzięki tego typu ofertom jest im łatwiej wygospodarować czas bez zbędnych poświęceń.

Spalanie i rzeźba

Klub Pure ma w swojej ofercie zajęcia Mama i Dziecko, które przygotował specjalnie z myślą o paniach z maluchami w wieku niemowlęcym. Czego pragnie mama? Wiadomo: jak najszybszego powrotu do formy. Dlatego program zajęć został opracowany w taki sposób, by sprostać tym wymaganiom. Oprócz typowych ćwiczeń na spalanie, dzięki którym dość szybko uda się zrzucić zbędne kilogramy, młode mamy wzmocnią swoje ramiona i mięśnie brzucha. Te drugie wymagają specjalnej troski po ciąży, szczególnie, że typowe brzuszki nie wystarczą. Po ciąży należy pamiętać o tym, by wzmocnić mięśnie głębokie: zarówno brzucha jak i kręgosłupa.

Zajęcia odbywają się w dwóch siedzibach Pure na Targówku i Rembelińskiej.

Liczy się więź

Czas Dla Mam to ciekawa inicjatywa warsztatów i zajęć dla mam z dziećmi. Pierwsze z nich to Fit mama stworzone z myślą o paniach z pociechami w wieku od 0-1 roku życia. Bardzo nowatorskim pomysłem jest wprowadzenie zajęć: "Taniec z chustą dla mamy i dziecka". Na czym polegają? To zajęcia taneczno-ruchowe w chustą, dzięki którym wzmacnia się więź między dzieckiem a mamą. Zazwyczaj uczestnicy wykonują łatwe i przyjemne układy do relaksującej muzyki. Co jest potrzebne? Dziecko, chusta i umiejętność jej zawiązania w taki sposób, aby niemowlę było bezpieczne. Zajęcia odbywają się na Saskiej Kępie, Ursynowie, Żoliborzu i Tarchominie.

Nie tylko Warszawa

Podobnych ofert jest mnóstwo, nie tylko w Warszawie. Podobne zajęcia znajdziemy w Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Skierniewicach i wielu innych miastach. Wiadomo, mieszkańcy tych dużych mają większy wybór, ale nawet w mniejszych miejscowościach coraz częściej są wprowadzane specjalne rozwiązania dla młodych matek.

Fit&Miś (Warszawa, ulica Arkuszowa) to z kolei ciekawy przykład klubu, który swoim klientkom ma do zaoferowania część Fit przeznaczoną dla mam do treningu i część Miś, która jest jednym wielkim placem zabaw dla dzieci. W Misiu dzieci znajdą wielki basen z kolorowymi piłeczkami, ściankę wspinaczkową oraz wiele innych atrakcji, zachęcających do zabawy pod czujnym okiem opiekuna. Niestety, w przypadku tego typu rozwiązań, najczęściej wciąż musimy dodatkowo zapłacić, jednak mamy nadzieję, że to się będzie zmieniać.

- Fajnie, że teraz jest tyle ciekawych rozwiązań, bo kiedy ja próbowałam wrócić do formy po ciąży, musiałam prosić swoją mamę o pomoc przy małej Julce. Wieczorem pod ręką był jeszcze mąż, ale ja już nie miałam siły po całym dniu - opowiada 45-letnia Pani Bożena, która dziś nadrabia zaległości i zapisała się do klubu fitness z już dorosłą córką.

Dlatego schowaj wymówki i spróbuj chociaż raz w tygodniu przejść się z maluchem na zajęcia. Przez resztę tygodnia możesz śmiało ćwiczyć w domu. Na rynku jest dostępnych wiele książek i filmów DVD z propozycjami, jak to robić skutecznie, ale też bezpiecznie w towarzystwie Twojego dziecka.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.