Przyjemny trening fitness przed telewizorem

W tym tygodniu na rynku gier komputerowych ukazała się nowa gra - Move Fitness, której założeniem jest zmotywowanie do ćwiczeń, a dodatkowo dobra zabawa.

Dziś fitness cieszy się coraz większym powodzeniem. Cieszy to, że wciąż powstają nowe odmiany różnych aktywności, a zwolenników nie brakuje. Sale gimnastyczne i kluby są pełne. Dla producentów gier komputerowych stało się to doskonałą inspiracją do stworzenia nowości na PlayStation 3, jaką jest Move Fitness.

Motywacją do intensywnych ćwiczeń w domowym zaciszu jest we wspomnianej grze trener osobisty. Nowość wykorzystuje kontroler ruchu PlayStation?Move, której premiera będzie miała miejsce jeszcze w tym roku. Co ciekawe gra faktycznie pozwala łączyć przyjemne z pożytecznym, zawiera bowiem kompleksowy i rozbudowany program ćwiczeń. Gracz może wybrać spośród 25 różnych wariantów, które monitoruje wspomniany już trener. Śledzi każdą pozycję, siłę, ocenia poszczególne ruchy, technikę uderzeń, a nawet ustawienie barków. Jest to symulacja zajęć fitness. Jeśli gracz nie wykazuje się nadzwyczajną sprawnością - trener koryguje jego ruchy. Liczone są nawet spalane w ciągu ćwiczeń kalorie. Trener motywuje i stawia dla ćwiczącego nowe cele. Ważna jest tu regularność i silna wola.

Propozycja wydaje się o tyle ciekawa, że stanowi dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. Przy okazji robimy coś dla siebie i swojej sylwetki. Czynny odpoczynek nawet z grupą znajomych to ciekawa alternatywa na weekendy czy długie zimowe wieczory. Nie zabraknie też elementu rywalizacji. Gra daje możliwość porównywania swoich wyników i efektów dzięki statystykom on-line. W tym przypadku sport jest zabawą, ale jakże pożyteczną!

Aby zagrać potrzebne są dwa kontrolery ruchu. Cena również nie jest wygórowana, wynosi 99 zł.

Nowa gra na PlayStation3 - Move FitnessNowa gra na PlayStation3 - Move Fitness Fot. Materiały prasowe

Artykuł pochodzi ze strony: fitness.sport.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.