1. Co powinniśmy jeść, żeby nie wspomagać jego powstawania?
Powinniśmy jeść pięć posiłków dziennie, spożywajmy małe porcje ale z większą częstotliwością. W każdym posiłku powinny znaleźć się warzywa, dwa razy dziennie owoce, dwa do trzech razy w tygodniu na naszym stole powinny zagościć ryby.
2. Z jakich produktów powinniśmy zrezygnować?
Należy unikać potraw tłustych i ciężkostrawnych. Warto też ograniczyć ilość soli używaną w kuchni, nie dosalać gotowych potraw i zrezygnować ze słonych przekąsek, ponieważ sól zatrzymuje wodę w organizmie.
3. Czy są jakieś herbaty, soki, które pomogą nam się go pozbyć cellulitu (wspomogą dobry trening i dietę)?
Polecane są wszystkie soki warzywne - są niskokaloryczne, dostarczają witamin i minerałów. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że często są lekko posolone, a sól sprzyja zatrzymaniu wody w organizmie, jej nadmiar może prowadzić do rozwoju obrzęków, a co za tym idzie pogłębiania się problemów z nierówną, gąbczastą skórą. Walczyć z cellulitem można poprzez wzbogacenie diety o czarny bez, chroniący przed obrzękami, jak również usuwający nadmiar wody w przestrzeniach międzykomórkowych.
4. Czy powinniśmy dodać jakieś witaminy lub inne suplementy, które pomogą nam się pozbyć cellulitu?
Dieta antycelluitowa powinna zawierać witaminę C obecna w owocach i warzywach, takich jak pomarańcze, kiwi, kalafior czy papryka, stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra staje się gładka i jędrna. W diecie powinny również gościć kasze, banany i owoce morza, czyli źródło krzemu - pierwiastka, który zapobiega powstawaniu cellulitu i sprawia, że skóra jest elastyczna. Ryby i owoce morza w diecie, są najlepszym znanym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które również pozytywnie wpływają na wygląd skóry poprzez regulację układu krążenia.