Trening mistrzów czyli jak ćwiczyć

Otwierasz kolorowy magazyn - piszą jedno. Pytasz trenera na siłowni - mówi drugie. Następnego dnia zadajesz to samo pytanie innemu - słyszysz trzecią odpowiedź. Kogo słuchać? Może tych najlepszych? Zobacz, co radzi Piotr Głuchowski, Mistrz Świata w kulturystyce.

Dołącz do nas na Facebooku

"Zacznij trening od 20-30 minut aerobów" - mówią jedni. "Trening kardio zostaw na koniec"- radzą drudzy, a jeszcze inna grupa twierdzi, że najlepiej to podzielić na dwie osobne sesje i np.: rano - trening kardio i po południu - trening siłowy. Co na to specjaliści?

Piotr Głuchowski wstaje rano i zaczyna dzień od płatków owsianych zmiksowanych z serwatką białkową. Po spacerze z psem wyrusza na siłownię. Co robi jako pierwsze?  Stawia na trening siłowy, a na koniec zostawia sobie 30 minut aerobów.

- Wszystko zależy od tego, ile czasu możemy poświęcić na trening. Oczywiście, gdybym mógł trenować dwa razy dziennie, to na pewno bym to rozłożył na dwie sesje treningowe, w ten sposób pobudzałbym przemianę materii dwa razy. Niestety nie mam takiej możliwości, trenuję tylko raz dziennie, bo mam życie zawodowe i rodzinne, więc tutaj też muszę jakąś część swojego czasu poświęcić, ale gdyby było mnie na to stać i finansowo i czasowo, to na pewno bym trenował dwa razy, a nawet trzy razy dziennie - powiedział nam w rozmowie Piotr Głuchowski.

Jakich jeszcze porad żywieniowych i treningowych nam udzielił? Zobaczcie sami!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.