Ramiona jak Cameron Diaz. Zobacz, jakie ćwiczenia zaleca trener gwiazdy

Podobają ci się ramiona Cameron Diaz? Nie, wcale nie musisz spędzać długich godzin na siłowni, żeby mieć takie same. Wykorzystaj w domu gumę fitness lub wideo z ćwiczeniami Teddy'ego Bassa - trenera aktorki.

Ćwicz jak gwiazdy

Ramiona jak Cameron DiazRamiona jak Cameron Diaz www.instagram.com/camerondiaz www.instagram.com/camerondiaz

Posiadaczki najładniejszych ramion w Hollywood - Cameron Diaz i Jessica Biel łączą podobne ćwiczenia. Obie bowiem uprawiają bardzo intensywny trening interwałowy, który składa się z wypadów, przysiadów czy pompek oraz szybkiego biegu lub innego elementu kardio. Obie także czasem lubią zróżnicować ćwiczenia i pójść na pilates lub jogę. Te aktywności lubi także Jennifer Aniston, która ma subtelnie umięśnione ciało z wyrzeźbionymi ramionami.

Pilates składa się głównie z ćwiczeń izometrycznych, które pobudzają mięśnie do pracy, mimo niewielkiego zakresu ruchu, jedynie poprzez ich napinanie. Szybkie efekty dają ćwiczenia Pilatesa na przyrządach. One wykorzystują zwiększenie i zmniejszenie oporu sprężyn, które jest optymalne dla wzmocnienia mięśni.

Ramiona jak Cameron DiazRamiona jak Cameron Diaz Fotolia Fotolia

Tak naprawdę nieważne, którą metodę wybierzesz, bo ramiona to najłatwiejsza do uformowania część naszego ciała. "Zauważysz różnicę już po pierwszych dwóch, trzech tygodniach" - tłumaczy Teddy Bass trener osobisty gwiazd, m.in. Cameron Diaz. Na filmie poniżej zobaczysz, jak ćwiczenia proponuje, żeby mieć tak wyrzeźbione ramiona, jak jego sławna klientka.

 

Ćwicz w domu

Oprócz ćwiczeń Teddy'ego skuteczne są także ćwiczenia w wykorzystaniem ciężaru ciała, np. pompki. One nie tylko rozbudują mięśnie klatki piersiowej, ale także biceps, triceps i ramiona, w zależności od tego, jak szeroko rozstawimy ręce: triceps - wąsko, biceps i ramiona szerzej.

Do ćwiczeń na ramiona warto też wykorzystać domowe meble - krzesło, stół czy twardy tapczan i wykonać na nich świetne ćwiczenie na triceps: pompki tyłem w podporze. Jeśli zaczynasz, trzymaj nogi na podłodze. Jeśli masz silne ramiona, na przeciwko siebie postaw krzesło i połóż na nim nogi.

Do kształtowania ramion warto wykorzystać także gumę. Poniżej zobaczysz, jak wyglądają dwa podstawowe ćwiczenia kształtujące ramiona.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.