Jak wyrzeźbić triceps na linkach?

Doskonale wyrzeźbione ramiona to marzenie wielu z nas. Niestety, cudów nie ma i żeby to osiągnąć, potrzebny jest dobry trening i dieta. Dziś podpowiemy jak ładnie zarysować triceps.

Dołącz do nas na Facebooku

Mięsień trójgłowy czyli triceps to trudne miejsce. Często zgromadzony nadmiar wody czy tłuszczu nie pozwala nam pokazać definicji. Dlatego podpowiemy jak w szybkim czasie zadbać o jego kształt, bo może i do wakacji jest jeszcze czas, ale do kto nie chciałby założyć odkrytej sukienki na Bal Sylwestrowy?

- Jak sama nazwa wskazuje, mięsień trójgłowy ma 3 głowy i ćwiczenia powinniśmy wykonywać w pełnych zakresach - radzi trener osobisty Michał Ficoń. - Ruch powinien być kontrolowany od początku do końca, tak, żeby wszystkie aktony naszego mięśnia pracowały poprawnie i dokładnie - dodaje.

Jakie ćwiczenia radzi?

- Wyciskanie francuskie, pompki na poręczach czy ławeczkach, wyciskanie sztangielki nad głową, w tył w opadzie tułowia czy wąskie wyciskanie sztangi to ćwiczenia poprawiające siłę i masę. Jeśli chcesz podkreślić i zarysować triceps na swoim ramieniu, najlepiej będzie, jeśli postawisz na trening na linkach i wyciągach. Ściąganie krótkiej linki, długiej z dopięciem, gdy kierujemy ramiona na zewnątrz w ostatniej fazie ruchu to dobry początek - wyjaśnia.

 

Jak to zrobić?

Trener osobisty proponuje zacząć od takiego programu: 3-4 serie po 12-15 powtórzeń.

Kolejnym krokiem mogą być wyprosty linki zza głowy do przodu łokcie wąsko nad głową, pracujemy jedynie trójgłowym podobnie 12-15 powtórzeń.

Szukasz idealnego treningu rozwijającego wszystkie partie ciała?

Na koniec proponujemy wyprosty jednorącz nad głowę tylko trzymamy linkę z wyciągu dolnego, pamiętaj o odpowiedniej pozycji.

Dlaczego warto trenować na linkach?

- Linki dają przez cały czas napięcie wstępne naszym mięśniom - mówi trener. Co to oznacza w praktyce? - To znaczy, że utrzymywane napięcie, połączone z pracą przy ćwiczeniu, maksymalnie obciąża trenowaną partię czy bezpośrednio dany mięśniem. Dodatkowo pracują wszystkie stabilizatory odpowiedzialne za właściwą postawę o której zawsze pamiętamy. Ciężar dostosowany do możliwości, chroń swoje stawy łokciowe. Lepiej zrobić kilka powtórzeń więcej czy całą serię niż leczyć dolegliwości - przestrzega trener.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.