Jak wyrzeźbić klatkę piersiową?

Chcesz dobrze wyglądać na plaży w przyszłym roku? Jeśli marzysz o pięknie wyrzeźbionej klatce piersiowej, to musisz zacząć już dziś. Takie rzeczy niestety nie dzieją się z dnia na dzień. Jak to zrobić? Pytamy trenera personalnego.

Zacznijmy od tego, że po to, aby coś rzeźbić, trzeba najpierw to mieć - mówi trener Michał Ficoń. - Wielu klientów chcę uzyskać definicję, uwydatnić swoje mięśnie. Sztuka nie polega na tym, żeby być chudym tylko zbudowanym, czyli posiadać masę mięśniową, która ulegnie redukcji przy rzeźbieniu sylwetki - wyjaśnia. - Jak już masz mięsień piersiowy większy, mniejszy i zębaty przedni w wystarczającym rozmiarze przechodzimy do podkreślenia i zarysowania torsu.

5 rzeczy, które sprawią, że twój biust się powiększy Trening klatki piersiowej - jak to zrobić?

Najlepiej wybrać znane ćwiczenia (zobacz wideo poniżej) i połączyć w serie łączone. Jak to rozumieć? - Robisz wyciskanie sztangi na ławce płaskiej - wszystko p 12 razy, od razu przechodzisz do wyciskania sztangielek na ławce pod skosem, wstajesz i natychmiast robisz rozpiętki w bramie na linkach (wyciąg) - mówi Ficoń. Te ćwiczenia śmiało możesz robić na siłowni. Jednak mamy też rozwiązanie dla tych, którzy woleliby ćwiczyć w plenerze lub w domu.

Fotolia

Trening klatki piersiowej w domu

Innym doskonałym sposobem jest robienie ćwiczenia doskonale znanego wszystkim: pompek. Pamiętajcie jednak, że tutaj liczy się przede wszystkim technika. - To doskonałe ćwiczenie modelujące i podkreślające walory męskiej klatki piersiowej. jakby tego było mało,dodatkowo pracujemy nad mięśniami brzucha. Często wystarczy zwiększyć ilość powtórzeń w seriach z systemu 10-8 przejść na 15-12, co poprawi wytrzymałość i przypali resztki tkanki tłuszczowej - mówi trener.

Jak poprawnie robić pompki?

Fotolia

Dieta przy treningu klatki piersiowej

Trening jest bardzo ważny, ale bez odpowiedniego sposobu żywienia, nie przyniesie nam pożądanych efektów. Dlatego upewnij się, że w twoje codzienne menu, jest odpowiednio zbilansowane. - Warto zmienić naszą codzienną dietę na bardziej bogatą w białko przy jednoczesnej redukcji spożywanych węglowodanów - zaznacza trener. - Jedno jest pewne, każdy rzeźbiarz najpierw miał dobrą i mocną bryłę zanim coś z niej wyrzeźbił.

Ćwiczenia na powiększenie biustu - skuteczny trening klatki piersiowej

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.