Zumba dla dzieci

Zumba robi się coraz bardziej popularna, również w Polsce. W Stanach jednak pojawił się już nowy rodzaj - ZumbAtomic -zajęcia przygotowane specjalnie dla dzieci. Teraz od najmłodszych lat zamiast do siedzenia przed telewizorem, można przyzwyczajać dzieci do aktywności.

Dołącz do nas na Facebooku

O tym, że dzieci lubią ruch, nie trzeba zapewniać nikogo, kto choć na chwilę zaopiekował się pociechą brata, siostry, koleżanki. Rodzice wiedzą o tym najlepiej. W polskich parkach coraz częściej widać, że mama czy tata starają się wyjść tym potrzebom naprzeciw. Wspólne wycieczki rowerowe, wypady na basen, gra w piłkę będą lepszy rozwiązaniem niż posadzenie malucha w miejscu i pokazanie mu kolejnej bajki.

W przedszkolach i szkołach wprowadza się różnego rodzaju zajęcia takie jak rytmika, balet i taniec. Za granicą dzieci chodzą na zumbę... - ZumbAtomic to nowoczesny program taneczny zbudowany z myślą o dzieciach. Oparty jest na przyjaznej muzyce, łatwej i ciekawej choreografii, zachęcającej rutynie - mówi Magdalena Flejter z Connecticut, która nie tylko prowadzi takie zajęcia, ale sama jest mamą i wie jak dużo ruchu potrzebują dzieci. - Zumba łączy w sobie 28 miedzynarodowych rytmów tanecznych- począwszy od południowo-amerykanskich: salsy, cumbii, merenge, przez brazylijskie axe , argentynskie tango, hip-hop, taniec brzucha czy flamenco- różnorodność powoduje, że nie ma miejsca na nudę! Zumba to radość czerpana z ruchu, poczucie swobody i wolności, a jednocześnie przynależności do świata, chęć zabawy i pragnienie przygód, otwartość na nowe pomysły i innych ludzi - dodaje.

A wy, na jakie zajęcia najchętniej wysyłacie swoje pociechy?

Przeczytaj również:

Jak dbać o dietę Twojego dziecka?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.