Najprzyjemniejsze i najszybsze 5km w Poznaniu!

W zeszłym roku na biegowej mapie Poznania pojawił się nowy, wyjątkowy bieg na 5km. "Lekka Piątka" poprowadzona jest częściowo po stadionie lekkoatletycznym, a częściowo po parkowych alejach, co daje trasę nie tylko bardzo przyjemną, ale i piekielnie szybką! Będzie można się z nią zmierzyć już 25 września na poznańskim Golęcinie! Dlaczego to najprzyjemniejsza "piątka" w Poznaniu i jakie inne atrakcje czekają na biegaczy? Sprawdź!

„Lekka Piątka" rozgrywana jest w ramach imprezy „1MILA – mityng lekki i atletyczny" – największej stadionowej imprezy biegowej dla amatorów. Odbędzie się w niedzielę, 25 września 2022 r. na stadionie POSiR Golęcin i na terenach wokół Jeziora Rusałka.

- W tym roku zmodyfikowaliśmy trochę trasę „Lekkiej Piątki". Teraz jest jeszcze przyjemniejsza i jeszcze szybsza! Wszystko w myśl naszego hasła– ma być „lekko i atletycznie". Można bawić się jak na pikniku, a równocześnie poczuć się jak zawodowiec, startując na płycie stadionu. To najlepsze połączenie! – mówi Tomasz Smokowski, popularny dziennikarz sportowy, współtwórca mityngu 1MILI, który podczas imprezy zdziera gardło, pełniąc rolę komentatora i dopingując biegaczy. - Wielkim atutem tej trasy jest łagodne ukształtowanie terenu i całkowite osłonięcie od wiatru. Dodatkowo bieg zaczyna się i kończy okrążeniem stadionu, gdzie tartan i głośny doping kibiców dodają mocy i pomagają urwać cenne sekundy. Po wybiegnięciu ze stadionu, trafia się z kolei na piękne, zielone aleje wokół Jeziora Rusałka, szerokie i komfortowo zacienione. To najprzyjemniejsze 5km w Poznaniu! – przekonuje Magda Sołtys, organizatorka imprezy.

Kilka konkurencji do wyboru i rady od Mistrza

- Cieszę się, że na imprezie „1MILA – mityng lekki i atletyczny" pojawił się bieg na 5km. Z treningu do biegu na 1 milę (1609m) można znakomicie pobiec 5km i odwrotnie. Trening do „piątki" świetnie przygotowuje do mili. Te dwa dystanse świetnie ze sobą współgrają! – mówi Marcin Lewandowski, najbardziej utytułowany polski średniodystansowiec, Ambasador 1MILI. Wielu uczestników decyduje się zresztą na start na obu tych dystansach! Program zawodów ułożony jest w taki sposób, by dało się wziąć udział we wszystkich zaplanowanych konkurencjach. Poza porannym biegiem 5km, będzie można wystartować także na 1 Milę (1609m - w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania w biegu na milę), rywalizować drużynowo w Sztafetach 4x400m, a najmłodsi biegacze w bezpłatnych Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m). Marcin Lewandowski będzie obecny przez cały czas trwania imprezy. Każdy będzie mógł spytać Mistrza o taktyczne rady, a także wciąć udział w profesjonalnej, lekkoatletycznej rozgrzewce.

1 Mila - mityng lekki i atletyczny, 05.06.2022 AWF1 Mila - mityng lekki i atletyczny, 05.06.2022 AWF www.sportografia.pl

Pobiegnij i pomóż!

Pakiet startowy na Lekką Piątkę, jak i na resztę konkurencji rozgrywanych w ramach mityngu 1MILI, można kupić w wariancie charytatywnym. Każdy biegacz może w ten sposób dowolną kwotą wesprzeć Program „Wybiegaj w Przyszłość" Fundacji Zdrowy Ruch. Program ten pomaga młodym, zdolnym sportowcom, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i organizuje otwarte warsztaty edukacyjne dla trenującej młodzieży. - Na imprezie w Poznaniu będziecie mogli osobiście poznać naszych Stypendystów! To dla nas ważne, żebyście wiedzieli, komu dokładnie przekazujemy Wasze wsparcie i jak fantastycznie się ono przekłada na rozwój tych młodych ludzi! Będziecie się mogli z nimi również pościgać na bieżni!– zapowiada Paulina Kalinowska, koordynatorka Programu. Każdy, kto zakupi pakiet charytatywny, otrzyma specjalny, złoty numer startowy oraz dedykowany gadżet sportowy marki Salomon, partnera Programu. 

Więcej niż bieganie

„1MILA – mityng lekki i atletyczny" to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne atrakcje. Obok stadionu stanie strefa expo z wieloma atrakcjami m.in. pyszną strefą Żabki, Pho3nix Kids Zone, czyli otwartą, bezpłatną strefą aktywności dla dzieci, przygotowaną przez Fundację Pho3nix, showroomem Garmina z najnowszymi zegarkami sportowymi, foodtruckami i wieloma innymi atrakcjami. Przez cały czas trwania imprezy będzie działać także Milowa Akademia Biegowa, czyli strefa spotkań z gwiazdami i ekspertami, m.in. Marcinem Lewandowskim.

Więcej informacji o imprezie: www.1mila.pl

1 Mila - mityng lekki i atletyczny, 05.06.2022 AWF1 Mila - mityng lekki i atletyczny, 05.06.2022 AWF www.sportografia.pl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.