Jak znaleźć czas na aktywność? 5 skutecznych sposobów

Co i rusz obiecujesz sobie, że wrócisz do regularnej aktywności, jednak wciąż brakuje Ci czasu i motywacji? Zobacz, co możesz zrobić, aby w końcu zrealizować swoje plany i wdrożyć zdrowy styl życia na dobre.

Ćwicz rano

Zmęczenie, rodzinne obowiązki - wszyscy dobrze wiemy, że po pracy dużo trudniej jest się zmotywować do treningu. Dlatego spróbuj dzień rozpocząć od aktywności! Trening nie musi być intensywny. Wystarczy poranna sesja jogi, 15-20 minut ćwiczeń wzmacniających lub jogging na powietrzu. To doda Ci energii na cały dzień i podbije przemianę materii. Taki trening możesz wykonywać na czczo lub po lekkiej przekąsce.

Codziennie nowa droga do domu

Gdy tylko masz możliwość, spróbuj wracać do domu spacerem lub biegiem. Od pracy dzieli Cię zbyt duża liczba kilometrów? Jeśli przemieszczasz się komunikacją miejską, wysiądź kilka przystanków wcześniej i pokonaj pozostałą odległość pieszo. Szybko przekonasz się, że zmęczenie po całym dniu pracy minie, a wręcz nabierzesz energii do realizacji kolejnych, zaplanowanych działań.

Dobrym pomysłem jest też całkowita rezygnacja z samochodu lub komunikacji miejskiej na rzecz roweru. Jeśli odległość, którą musisz pokonać, nie jest duża, a dodatkowo masz w pracy dostęp do prysznica, długo się nie zastanawiaj. To też fajny sposób na odkrywanie swojego miasta. Rzuć sobie wyzwanie, że np. przez tydzień codziennie będziesz jechać nieco inną trasą. To ciekawe, bardzo odświeżająca dla głowy forma aktywności!

Jak znaleźć czas na aktywność? 5 skutecznych sposobówJak znaleźć czas na aktywność? 5 skutecznych sposobów fot. materiały reklamowe

Znajdź TĘ aktywność

Czasem problemem nie jest tylko brak czasu, ale zmuszanie się do ćwiczeń, za którymi się po prostu nie przepada. Trudno jest wtedy utrzymać regularność, a łatwo z kolei o coraz to nowsze wymówki. Zatem kolejna rada brzmi: próbuj, testuj, baw się sportem! Nie traktuj każdej aktywności jako treningu, ale sposobu na przyjemne spędzenie czasu. Może to być po prostu spokojny spacer lub sesja pilatesu. Znajdź taką aktywność, którą prawdziwie polubisz!

Jak znaleźć czas na aktywność? 5 skutecznych sposobówJak znaleźć czas na aktywność? 5 skutecznych sposobów fot. materiały reklamowe

Pogódź się z tym, że w domu nie musi być idealnie

Masz poczucie, że w domu jest ciągle coś do zrobienia? To pewnie prawda, ale trudno. Naczynia w zlewie mogą poczekać. Pranie do poskładania też. Czasem warto zrobić coś dla siebie i określić priorytety na nowo. Zamiast się zadręczać, poświęć przynajmniej 30 min dziennie na jakąś formę aktywności fizycznej.

Zaopatrz się w sportową odzież

Nie musisz od razu kupować wiele. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka elementów odzieży, które ułatwią i uprzyjemnią Ci codzienną aktywność.

Podczas gorących, letnich dni, niezbędny okaże się T-shirt z oddychającego materiału. Warto również, aby był lekki i przewiewny. Przykładem może być Salomon OUTLINE SUMMER. Lekka struktura materiału skutecznie odprowadzi pot i zapewni komfort podczas każdego rodzaju aktywności.

Nie zapominaj również o wygodnych spodniach. Jeśli lubisz legginsy, ale masz np. problem z nieco wystającym brzuszkiem, dobierz takie, które mają wysoki stan np. model Salomon LAB NSO.

I najważniejsze – buty. Do spacerów i joggingu na pewno przyda Ci się coś wygodnego, z lekką amortyzacją. Obuwie sportowe nie może uciskać, ocierać, ani powodować jakiegokolwiek dyskomfortu. Modele butów Salomon Phantasm spełniają wszystkie te kryteria, a dodatkowo mają nowoczesny design i optycznie wysmuklają nogi. To też dobra motywacja!

Z czasem możesz stopniowo dobierać poszczególne elementy odzieży. Do najbardziej potrzebnych należy sportowa, oddychająca bluza, kurtka-wiatrówka, komin wielofunkcyjny. Grunt, aby odzież była wygodna i uszyta z oddychającego materiału. Cała kolekcja dostępna na Salomon.com

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.