Co można zrobić z parą hantli? Całkiem sporo! Prosty i efektywny domowy trening pomoże wyrzeźbić ramiona

Wyrzeźbione, wzmocnione ramiona mogą być prawdziwą pomocą przy wielu codziennych czynnościach. W jaki sposób je wytrenować? Wystarczy para hantli i do dzieła!

Domowy trening siłowy chętnie wybiera coraz większa liczba osób. Na nasze nawyki z pewnością miał wypływ wybuch pandemii, jednak po tym, jak nauczyliśmy się organizacji ćwiczeń w domu, wiele z nas postanowiło uczynić tę metodę swoją nową rutyną. W jaki sposób hantle pomogą nam w wyrzeźbieniu ramion? Mamy na to kilka sprawdzonych ćwiczeń!

Zobacz wideo Brie Larson zaprezentowała trening na silne i smukłe nogi

Domowe trening z hantlami na wzmocnienie ramion

Każde z poniższych ćwiczeń wykonaj w trzech-czterech seriach. Każda runda powinna zawierać od ośmiu do dwunastu powtórzeń konkretnej pozycji.

Ćwiczenie pierwsze

Zacznij od złapania hantli w każdą dłoń i umieszczeniu ich swobodnie po bokach ciała. Następnie, trzymając łokcie blisko boków, powoli podnieś hantle do klatki piersiowej. Poruszaj się z kontrolą, pomału opuść z powrotem do pozycji wyjściowej. To jedno powtórzenie!

Ćwiczenie drugie

Stań ze stopami nieco szerzej, niż szerokość bioder. Trzymając hantle w każdej ręce, wyciągnij szeroko ramiona, lekko je zegnij w łokciach, a dłonie odwróć do góry. Odchyl się w łokciach, przyciągając ciężarki do uszu. Ponownie wyciągnij szeroko ramiona, aby wrócić do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie trzecie

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder. Trzymaj jeden hantel oburącz, zginając łokcie za głową. Wyprostuj ramiona, aby podnieść hantle w powietrze, a następnie powoli zegnij ręce, aby opuścić ciężarek do początkowej pozycji. Liczy się to jako jedno powtórzenie.

Ćwiczenie czwarte

Pozostań w rozkroku na szerokość bioder i umieść hantle w każdej ręce. Zamknięte dłonie powinny być skierowane do twojego ciała. Twoje ramiona powinny znajdować się nad miednicą z lekko ugiętymi kolanami. Trzymając hantle blisko ciała, podnieś je do ramion, wyginając łokcie na boki. Powoli opuść je do pozycji wyjściowej. To jedno powtórzenie.

Ćwiczenia piąte

Trzymaj hantle w każdej ręce tuż nad ramionami, dłońmi skierowanymi do wewnątrz. Wyprostuj ręce pionowo w górę. Zegnij łokcie, wracając do pozycji wyjściowej, aby wykonać jedno powtórzenie do końca.

Ćwiczenie szóste

Stań z nogami rozstawionymi nieco szerzej niż biodra, z rękoma uniesionymi na wysokość ramion,  ugiętymi łokciami, trzymając ciężary na wysokości uszu. Następnie zegnij kolana, jakbyś siedziała na krześle, utrzymując ciężar ciała na piętach. Wypchnij hantle nad głowę, prostując kolana, aby powrócić do pozycji stojącej i dokończyć powtórzenie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.