Ewa Chodakowska rozprawia się z cellulitem. Jakie czynniki sprzyjają "pomarańczowej skórce"?

Ewa Chodakowska uświadamia, że choć posiadanie cellulitu to w dużej mierze geny, jest kilka innych czynników mu sprzyjających. Na co trenerka zwróciła uwagę?

Ewa Chodakowska otwiera nowe treningowe wyzwanie. W tym czasie nie tylko proponuje ćwiczenia, lecz także zwraca uwagę na aspekty diety oraz ogólnych zasad, który sprawiają, że czujemy się zdrowo. Popularna trenerka przyjrzała się bliżej cellulitowi - skąd się bierze i czy mamy na "pomarańczową skórkę" jakikolwiek wpływ?

Zobacz wideo Ewa Chodakowska rusza z nowym wyzwaniem treningowym

Cellulit - czy to tylko niekorzystne geny?

Jeśli nasza mama, ciocia czy siostra ma cellulit istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że ta przypadłość dotknie i nas. Czym w zasadzie jest? Cellulit to nierówności i grudki, które na początku możemy wyczuć dotykając palcami do skóry. Jeśli jest już w bardziej rozwiniętym stadium, objawy mogą być widoczne gołym okiem. Z cellulitem mierzy się aż osiem na dziesięć kobiet.

Mężczyzn ten problem praktycznie nie dotyczy, bo „"pożywką" dla cellulitu są estrogeny: hormony, których kobiece organizmy produkują wielokrotnie więcej niż męskie - zaznacza Ewa na Instagramie.

Estrogeny wpływają na gospodarkę wodną organizmu, wliczając w to mikrokrążenie krwi oraz limfy. Z kolei powstające zaburzenia w obiegu tych płynów uwidacznia się właśnie w tkance podskórnej jako mało estetyczne grudki. I choć geny grają tu pierwsze skrzypce, istnieją czynniki, które sprzyjają powstawanie "pomarańczowej skórki". Te czynniki to:

  • nadwaga;
  • niewłaściwie dobrana dieta;
  • noszenie zbyt obcisłych ubrań oraz bielizny, co utrudnia krążenie;
  • zbyt mała ilość aktywności fizycznej.
Szczupła figura nie jest gwarantem, że cellulit się nie pojawi, bo znaczenie ma nie tylko ilość jedzenia, ale także jego jakość - słusznie podkreśla Chodakowska.

Pamiętajmy zatem, że dbanie o właściwą dietę oraz pilnowanie treningów ma naprawdę ogromny wpływ na sylwetkę, samopoczucie, zdrowie a także... cellulit.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.