Ewa Chodakowska rozprawia się z cellulitem. Jakie czynniki sprzyjają "pomarańczowej skórce"?

Ewa Chodakowska uświadamia, że choć posiadanie cellulitu to w dużej mierze geny, jest kilka innych czynników mu sprzyjających. Na co trenerka zwróciła uwagę?

Ewa Chodakowska otwiera nowe treningowe wyzwanie. W tym czasie nie tylko proponuje ćwiczenia, lecz także zwraca uwagę na aspekty diety oraz ogólnych zasad, który sprawiają, że czujemy się zdrowo. Popularna trenerka przyjrzała się bliżej cellulitowi - skąd się bierze i czy mamy na "pomarańczową skórkę" jakikolwiek wpływ?

Zobacz wideo Ewa Chodakowska rusza z nowym wyzwaniem treningowym

Cellulit - czy to tylko niekorzystne geny?

Jeśli nasza mama, ciocia czy siostra ma cellulit istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że ta przypadłość dotknie i nas. Czym w zasadzie jest? Cellulit to nierówności i grudki, które na początku możemy wyczuć dotykając palcami do skóry. Jeśli jest już w bardziej rozwiniętym stadium, objawy mogą być widoczne gołym okiem. Z cellulitem mierzy się aż osiem na dziesięć kobiet.

Mężczyzn ten problem praktycznie nie dotyczy, bo „"pożywką" dla cellulitu są estrogeny: hormony, których kobiece organizmy produkują wielokrotnie więcej niż męskie - zaznacza Ewa na Instagramie.

spacer Oto, co się stanie, kiedy zamiast intensywnych ćwiczeń, postawimy na spacery MATERIAŁ PROMOCYJNY PR

Estrogeny wpływają na gospodarkę wodną organizmu, wliczając w to mikrokrążenie krwi oraz limfy. Z kolei powstające zaburzenia w obiegu tych płynów uwidacznia się właśnie w tkance podskórnej jako mało estetyczne grudki. I choć geny grają tu pierwsze skrzypce, istnieją czynniki, które sprzyjają powstawanie "pomarańczowej skórki". Te czynniki to:

  • nadwaga;
  • niewłaściwie dobrana dieta;
  • noszenie zbyt obcisłych ubrań oraz bielizny, co utrudnia krążenie;
  • zbyt mała ilość aktywności fizycznej.

Zimne kąpiele sposobem na wzmocnioną odporność? Miesiąc zimnych kąpieli. Czy wyzwanie dla morsów może przynieść korzyści? MATERIAŁ PROMOCYJNY PR

Szczupła figura nie jest gwarantem, że cellulit się nie pojawi, bo znaczenie ma nie tylko ilość jedzenia, ale także jego jakość - słusznie podkreśla Chodakowska.

Pamiętajmy zatem, że dbanie o właściwą dietę oraz pilnowanie treningów ma naprawdę ogromny wpływ na sylwetkę, samopoczucie, zdrowie a także... cellulit.

Więcej o: