Ewa Chodakowska zaniepokojona poziomem aktywności fizycznej wśród dzieci. Wyniki badań szokują

Pandemia dała się nam wszystkim we znaki. Ewa Chodakowska zwraca uwagę na szczególny aspekt odbywania się nauki w systemie zdalnym, który był obecny przez ostatni rok w szkołach. Przymusowy pobyt w domu pogłębił poważny problem wśród dzieci i młodzieży.

Ewa Chodakowska ruszyła niedawno z nowym planem, który datuje na najbliższą dekadę. Tym razem trenerka chce pomóc w edukacji najmłodszych, aby już od jak najwcześniejszego etapu dzieci zdawały sobie sprawę z tego, że aktywność fizyczna jest w życiu bardzo ważna. Niestety, przeprowadzane badania pokazują, jak bardzo w tym temacie wciąż jesteśmy nieświadomi i do czego może doprowadzić nasza niewiedza.

Zobacz wideo Ewa Chodakowska wrzuciła na Instagram nowy trening w dwóch wersjach

Ewa Chodakowska o zdrowiu dzieci i młodzieży

Trenerka na podstawie przeprowadzonych przez wyspecjalizowany zespół badań, zaznacza, że stan zdrowia dzieci jest powiązany z ich stylem życia. Aż 52 procent regularnie spożywa niezdrowe przekąski. Aż 46 procent nie podejmuje ŻADNEJ aktywności fizycznej. Niestety problem nadwagi wśród dzieci i młodzieży rośnie wraz z wiekiem:

  • 61 procent dzieci w przedziale 9-13 lat ma nadwagę lub otyłość;
  • wśród dzieci w wieku 14-18 lat zaledwie 11 procent ma prawidłową wagę.

Dane są tym bardziej zatrważające, kiedy uświadomimy sobie, że problem ten został pogłębiony przez wybuch pandemii koronawirusa.

Według części ankietowanych rodziców, sposób żywienia się ich dzieci, zmienił się przez lockdown. Dzieci jadły częściej i więcej, zajadały NUDĘ niezdrowymi przekąskami. Niechętnie korzystały z ruchu - napisała Ewa Chodakowska na Instagramie.

Dzieci biorą przykład z nas, dorosłych, dlatego tak ważne jest, aby dawać dobry przykład. Kolejną ważną sprawą jest uświadamianie tego, że ruch to zdrowie i powinien być stałym elementem codziennej rutyny. Według badań teamu Chodakowskiej w rodzinach, gdzie przynajmniej jeden rodzic prowadzi zdrowy tryb życia, dziecko chętniej zaznajamia się z tym tematem i później samo podejmuje aktywność fizyczną. To obiecujący wniosek!

Według ekspertów z WHO (World Health Organization) co roku na świecie z powodu chorób wywołanych i powiązanych z otyłością umiera ponad 2,5 mln ludzi - dodaje trenerka. 

Otyłość to problem występujący na całym świecie. Warto uświadomić sobie, że nadwaga może być przyczyną wielu poważnych schorzeń - zadbajmy o to, by choroby te ominęły nas i bliskich.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.