Popularny napój może pomóc utrzymać masę mięśniową. Wiele osób pije go codziennie

Często ląduje w naszych kubkach rano, aby pobudzić nas do działania. Według badań ma znacznie więcej zalet, niż podnoszenie ciśnienia. Dlaczego warto sięgać po ten napój?

Jeżeli należycie do grupy osób, które nie wyobrażają sobie dnia bez parującej filiżanki kawy, mamy dobre wieści. Okazuje się, że regularne picie tego napoju ma znacznie więcej korzyści, niż otwieranie nam oczu. Na co jeszcze wpływa?

Zobacz wideo Kawa to idealne rozpoczęcie poranka? Spraw, by była jeszcze przyjemniejsza dzięki pysznym syropom

Dobre informacje dla kawoszy

Choć oczywiście nic w nadmiarze nie jest dobre, nie musimy unikać picia kawy (zwłaszcza jeśli borykamy się z niskim ciśnieniem). Oprócz korzyści energetycznych, część  specjalistów twierdzi, że kawa ma jeszcze kilka innych cennych właściwości. 

Kawa a masa mięśniowa

Wraz z wiekiem nasze mięśnie stają się coraz słabsze i mniej odporne na wysiłek. Według danych przywołanych przez First For Women, kawa może te procesy opóźnić! Dowieść tego mieli japońscy naukowcy, przeprowadzający badania na grupie składającej się z kilku tysięcy uczestników w wieku 45-74 lat. Wyniki były zaskakujące; osoby regularnie pijące kawę miały w znacznie lepszym stanie nie tylko wskaźnik masy szkieletu, lecz także lepszą siłę chwytu od osób, które kawy nie piją.

Kawa obniża poziom stresu

Sam zapach kawy na sporą grupę osób działa odprężająco. Składniki kawy wpływają na hormony stresu, zmniejszając ich wydzielanie. Do tego potrafią stymulować pracę naszego mózgu, dzięki czemu będziemy bardziej wydajni.

Spala tłuszcz

Jeśli chcemy schudnąć, kawa może być dobrym wspomagaczem! Kofeina może przyspieszyć metabolizm aż do 20 procent! Tu należy jednak pamiętać o tym, że aby kawa zadziałała w ten sposób, nie możemy do niej dodawać słodzików, mleka ani śmietany. Takie cuda może sprawić wyłącznie czarna kawa.

Więcej o:
Copyright © Agora SA