Szybki trening, który wysmukli uda i wzmocni pośladki. Te ćwiczenia wykonasz wszędzie

Trening, który można ze sobą wszędzie zabrać? My jesteśmy na tak! Zero akcesoriów, minimum czasu i maksimum możliwości. Czas zmienić ćwiczeniową rutynę.

Efektywne ćwiczenia na smukłe uda i wzmocnione pośladki wcale nie wymagają używania specjalnego sprzętu, dostępnego jedynie na dobrze wyposażonej sali ćwiczeń. Przedstawiamy krótki i skuteczny zestaw, który wspaniale radzi sobie z pośladkami i udami. Wypróbuj jeszcze dziś!

Zobacz wideo Angelika Mucha prezentuje ulubione ćwiczenia razem z popularnym trenerem gwiazd

Świetna ćwiczeniowa rutyna na uda i pośladki

Ćwiczenie pierwsze

To ćwiczenie wymaga równowagi i koncentracji na biodrach. Kiedy się obracasz, podnieś tylną nogę z ziemi i zaangażuj pośladki, aby utrzymać tę nogę mocną. Ponownie zaangażuj pośladki, aby wyprostować biodra do pozycji stojącej i powtórz ćwiczenie w 20 powtórzeniach na każdą nogę.

Ćwiczenie drugie

Celem tego ćwiczenia jest stałe napięcie ud. Opuść się do pozycji przysiadu i cofnij prawą nogę ukośnie za lewe biodro, wykonując wypad przypominający dygnięcie. Cofnij się do pozycji przysiadu i wykonaj ćwiczenie również na lewej nodze. Wykonaj 20 powtórzeń na nogę.

 Ćwiczenie trzecie

Zacznij od podniesienia kolan z ziemi w pozycji klęku podpartego. Przyciągnij jedną nogę w kierunku klatki piersiowej, angażując rdzeń i balansując na jednej nodze, po czym wypchnij tę samą nogę do tyłu, prostując ją w kolanie. Powtórz po 20 razy na każdą nogę.

Ćwiczenie czwarte 

Zaczynamy od siadu na macie, po czym unosimy pośladki z podłogi, opierając ciężar ciała na dłoniach i stopach. Prawą rękę zakładamy za głowę, lewą prostujemy i pozostawiamy na podłożu. Jednocześnie odrywamy od ziemi lewą nogę i prostujemy, prawą zaś pozostawiamy ugiętą w kolanie ze stopą opartą o matę. Wyprostowaną nogę unosimy w górę w 20 powtórzeniach. Następnie zmieniamy pozycję nóg i rąk, aby powtórzyć ćwiczenie na drugą stronę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.