Te ćwiczenia dobrze jest wykonywać w każdym wieku. Trenuj regularnie i ciesz się z dobrego samopoczucia

Aktywność fizyczna powinna zawsze znajdować się w naszym grafiku. To właśnie ruch przedłuża nasze życie. Dziś przyglądamy się ćwiczeniom, jakie możemy wykonywać w każdym wieku.

Trening w każdym wieku przynosi wiele korzyści. Siedzący tryb życia zdecydowanie nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, dlatego warto pamiętać o prostych ćwiczeniach każdego dnia. W jaki sposób brać się za aktywność fizyczną w wieku średnim? Okazuje się, że pewien zestaw dość popularnych pozycji nadaje się dla każdego przedziału wiekowego.

Zobacz wideo Jennifer Garner ćwiczy z 83-letnią mamą

Ćwiczenia dla osób w każdym wieku

Przysiady

Przysiady szczególnie służą osobom starszym. To ćwiczenie aktywuje zarówno mięśnie tułowia, jak i mięśnie nóg, co pomaga zachować prawidłową postawę i równowagę. Trwają również badania nad tym, w jaki sposób pozycja ta wpływa na nasz mózg - szereg eksperymentów miał wykazać, że przysiady i inne ćwiczenia z elementami kucania sprawiają, że mózg produkuje więcej neuronów, które pomagają w uczeniu się oraz minimalizują stres.

Podnoszenie hantli

Utrzymanie zdrowej ilości masy mięśniowej w starszym wieku wiąże się z wieloma korzyściami zdrowotnymi. Jak donosi "Preventive Medicine", osoby powyżej 65 roku życia, które podnoszą ciężary dwa razy w tygodniu, w znacznie mniejszym stopniu narażone są na ryzyko wcześniejszej śmierci z przyczyn naturalnych czy choroby. Prościej mówiąc, podnoszenie ciężarów wydłuża życie! Nie musimy od razu porywać się z motyką na słońce. W przypadku wyciskania ciężarów, należy je dobrać do swoich możliwości. Liczy się jednak regularność treningów.

Szybki spacer

Bieganie nie jest dla każdego, ale udawanie się na spacer raźnym krokiem - już tak! Spacery sprawiają, że się dotlenimy, podkręcimy metabolizm i krążenie, spalimy niepotrzebne kalorie i wyprodukujemy przydatne endorfiny. Regularne wycieczki marszowe to też mocniejsze serce i kości.

Wykroki

Wykroki to kolejna świetna opcja treningu dla osób starszych, ponieważ mogą być zarówno ćwiczeniem oporowym, jak i ruchem funkcjonalnym jednocześnie. Oznacza to, że to ćwiczenie może pomóc zarówno w budowaniu siły dolnej części ciała, jak i w utrzymywaniu codziennej mobilności. Według Healthline, wykroki mogą nawet pomóc w skorygowaniu niewspółosiowości i braku równowagi ciała, czyniąc ciało bardziej symetrycznym.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.