Te ćwiczenia dobrze jest wykonywać w każdym wieku. Trenuj regularnie i ciesz się z dobrego samopoczucia

Aktywność fizyczna powinna zawsze znajdować się w naszym grafiku. To właśnie ruch przedłuża nasze życie. Dziś przyglądamy się ćwiczeniom, jakie możemy wykonywać w każdym wieku.

Trening w każdym wieku przynosi wiele korzyści. Siedzący tryb życia zdecydowanie nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, dlatego warto pamiętać o prostych ćwiczeniach każdego dnia. W jaki sposób brać się za aktywność fizyczną w wieku średnim? Okazuje się, że pewien zestaw dość popularnych pozycji nadaje się dla każdego przedziału wiekowego.

Zobacz wideo Jennifer Garner ćwiczy z 83-letnią mamą

Ćwiczenia dla osób w każdym wieku

Przysiady

Przysiady szczególnie służą osobom starszym. To ćwiczenie aktywuje zarówno mięśnie tułowia, jak i mięśnie nóg, co pomaga zachować prawidłową postawę i równowagę. Trwają również badania nad tym, w jaki sposób pozycja ta wpływa na nasz mózg - szereg eksperymentów miał wykazać, że przysiady i inne ćwiczenia z elementami kucania sprawiają, że mózg produkuje więcej neuronów, które pomagają w uczeniu się oraz minimalizują stres.

Trening cardio - spalaj kalorie i chudnijJakie ćwiczenia cardio spalą więcej kalorii niż bieganie? Mamy listę najlepszych

Podnoszenie hantli

Utrzymanie zdrowej ilości masy mięśniowej w starszym wieku wiąże się z wieloma korzyściami zdrowotnymi. Jak donosi "Preventive Medicine", osoby powyżej 65 roku życia, które podnoszą ciężary dwa razy w tygodniu, w znacznie mniejszym stopniu narażone są na ryzyko wcześniejszej śmierci z przyczyn naturalnych czy choroby. Prościej mówiąc, podnoszenie ciężarów wydłuża życie! Nie musimy od razu porywać się z motyką na słońce. W przypadku wyciskania ciężarów, należy je dobrać do swoich możliwości. Liczy się jednak regularność treningów.

Szybki spacer

Bieganie nie jest dla każdego, ale udawanie się na spacer raźnym krokiem - już tak! Spacery sprawiają, że się dotlenimy, podkręcimy metabolizm i krążenie, spalimy niepotrzebne kalorie i wyprodukujemy przydatne endorfiny. Regularne wycieczki marszowe to też mocniejsze serce i kości.

Jakich elementów baletu warto spróbować samemu?Dlaczego warto przemycić do treningowej rutyny elementy baletu? Oto powody

Wykroki

Wykroki to kolejna świetna opcja treningu dla osób starszych, ponieważ mogą być zarówno ćwiczeniem oporowym, jak i ruchem funkcjonalnym jednocześnie. Oznacza to, że to ćwiczenie może pomóc zarówno w budowaniu siły dolnej części ciała, jak i w utrzymywaniu codziennej mobilności. Według Healthline, wykroki mogą nawet pomóc w skorygowaniu niewspółosiowości i braku równowagi ciała, czyniąc ciało bardziej symetrycznym.

Więcej o: