Dlaczego warto przemycić do treningowej rutyny elementy baletu? Jest kilka powodów

Balleriny mają swoje sposoby, aby szybko i efektywnie rozciągać i tonować mięśnie. Proste ćwiczenia stretchingowe mogą nam się przydać w codziennej treningowej rutynie.

Profesjonalne tancerki tancerze wiedzą, że odpowiedni stretching, przed i po treningu właściwym, to podstawa. Uproszczone elementy z rutyny zawodowców może niesamowicie wzmocnić i rozciągnąć mięśnie. Poniżej znajdziecie zestaw przygotowany przez ballerinę  Kathryn Boren.

Zobacz wideo Julia Wieniawa pokazuje figury baletowe i chwali się, jak wysoko potrafi unieść nogę

Elementy stretchingu baletowego dla każdego - zestaw podstawowych ćwiczeń

Ćwiczenie pierwsze

Stań przy drążku lub ścianie czy krawędzi stołu. Jedną nogę delikatnie zegnij w kolanie, drugą unieś w górę w taki sposób, aby między nogami powstał kąt 90 stopni. Pozwól, aby górna część ciała wysunęła się nieco do przodu. Spróbuj zrobić w ten sposób literę "T" swoim ciałem. Przytrzymaj chwilę i opuść tylną nogę na podłogę, po czym od razu unieś ją z powrotem w górę. Zrób kilka powtórzeń, po czym zamień pozycje nóg.

Ćwiczenie drugie

Stań w szerokim rozkroku sumo. Następnie podnieś pięty z podłogi - w tym momencie pod kolanami powinien utworzyć się kąt prosty. Trzymaj dłonie na biodrach i staraj się zachować plecy wyprostowane podczas całego ćwiczenia. Możesz sobie pomagać, trzymając się jedną ręką za drążek lub krzesło, aby zyskać więcej równowagi.

Ćwiczenie trzecie

Czas na coś trudniejszego. Tym razem przejdź do pozycji deski w pozycji bocznej. Wolną rękę unieś nad głowę i utwórz z niej łuk. Następnie wpraw w ruch zewnętrzną nogę, raz przenosząc ją do tyłu, raz do przodu. Po kilku powtórzeniach zmień stronę.

Ćwiczenie czwarte

Ostatnie ćwiczenie zaczynamy od przyjęcia pozycji klęku podpartego. Następnie unosimy pięty z podłogi, utrzymując w tym momencie ciężar ciała na palcach u stóp. Utrzymując tę figurę, unosimy jedną nogę z podłogi i wykonujemy pulsowanie w stronę sufitu. Pamiętamy o napiętych mięśniach brzucha i prostych plecach. Po kilku, kilkunastu powtórzeniach, zamieniamy pozycję nóg.

Więcej o: