Jakie ćwiczenia cardio spalą więcej kalorii niż bieganie? Mamy listę najlepszych!

Interesują cię zalety biegania, ale za samym bieganiem nie przepadasz? Spokojnie, mamy na to sposób! A nawet kilka. Te ćwiczenia przynoszą podobne rezultaty.

Jeżeli myśl o pokonywaniu kolejnych odcinków biegiem cię przeraża, ale jednocześnie chcesz zbudować dobrą kondycję, mamy podpowiedź, jak to osiągnąć. Jakie ćwiczenia pozwolą spalić podobną liczbę kalorii, co bieganie? Mamy kilka propozycji.

Zobacz wideo Ewa Chodakowska rusza z nowym wyzwaniem treningowym

Co zamiast biegania? Te ćwiczenia cardio mogą pomóc spalić nawet więcej kalorii!

Trening HIIT, czyli do 450 kalorii w 30 minut

Intensywne ćwiczenia wykonywane w interwałach to oczywistość, kiedy myślimy o czymś, co porządnie nas zmęczy. Typowe zajęcia składają się z burpees, rzutów piłką lekarską, wspinaczki górskiej oraz biegu w miejscu z wysokim uniesieniem kolan.

Jazda na rowerze - nawet 600 kalorii w godzinę

Zamiast biegania, możemy wybrać się na przejażdżkę rowerową. Jeśli lubimy wolniejszą jazdę, zdecydujmy się na ciut dłuższą trasę. Spokojna trasa pokonana wolnym tempem nie powoduje obciążenia dla stawów, jak bieganie, a spala całkiem podobną liczbę kalorii.

Skoki na trampolinie - do TYSIĄCA kalorii w godzinę

Nie każdy oczywiście osiągnie takie wyniki, ale i w innym przypadku, skakanie na trampolinie to prawdziwy kaloryczny wyciskacz. Skoki mogą być również sporą frajdą! Na takie zajęcia możemy udać się całą rodziną i połączyć przyjemne z pożytecznym. 

Wiosłowanie na sprzęcie, czyli do 660 kalorii w godzinę

Specjalny sprzęt, który dostaniemy na siłowni, czyli symulator wiosłowania, to świetny trening cardio, który zastąpi bieganie. Właściwa technika sprawi, że wyjątkowo szybko nie tylko spalimy zbędne kalorie, lecz także wzmocnimy poszczególne mięśnie!

Skakanka, czyli kolejny niezawodny spalacz. Nawet 375 kalorii w pół godziny

Ostatni, równie dobry, co poprzednie, to trening ze skakanką. Proste akcesorium niesamowicie szybko poprawia koordynację, równowagę, wzmacnia mięśnie i spala kalorie. Obecnie na rynku dostaniemy też skakanki z wmontowanymi ciężarkami - mamy naprawdę mnóstwo opcji, aby sprawić, by te ćwiczenie przyniosło mnóstwo korzyści.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.