Sześć wybuchowych ćwiczeń, które spodobają się każdemu wielbicielowi burpees. Przygotujcie się na wycisk!

Poniższy trening ma na celu trzy rzeczy: spalanie, wzmacnianie i poprawę funkcjonalności. Co ciekawe, wcale nie musimy poświęcić na niego dużo czasu. Czy to trening idealny? Jest jedno ale - jeśli nie przepadamy za burpees, ćwiczenia mogą nas nieźle zmęczyć.

Trening z wybuchowymi ćwiczeniami to opcja dla odważnych, którzy nie boją się wyskoków i związanego z nimi zmęczenia. Ten szybki zestaw może przynieść wiele korzyści, ale trzeba przygotować się na to, że łatwo nie będzie!

Zobacz wideo Domowym trening Chrisa Hemswortha

Wybuchowy trening - przejdziesz przez sześć intensywnych ćwiczeń?

Ćwiczenie pierwsze

Rozstaw stopy na szerokość bioder. Przygotuj się do wyskoku, napinając mięśnie nóg, brzucha oraz rąk. Następnie skocz w górę, wyciągając ręce i nogi na boki tak, aby ciało utworzyło znak "X", czyli tzw. rozgwiazdę. Po wylądowaniu na ziemi od razu skocz ponownie. Zrób od ośmiu do dwunastu powtórzeń.

Ćwiczenie drugie

Stojąc na jednej nodze, wysuń przeciwną nogę za siebie, tak, aby kolano wylądowało po przeciwnej stronie kostki nogi, która znajduje się z przodu. Następnie wróć do stania, przeciągając nogę znajdującą się w wykroku do przodu. Unieś tę nogę w górę i przytrzymaj kolano w górze przez kilkanaście sekund. Zrób dziesięć-dwanaście powtórzeń na każdą nogę.

Ćwiczenie trzecie

Stań w rozkroku szerszym, niż szerokość bioder. Zegnij oba kolana, jednocześnie utrzymując proste plecy i napięte mięśnie brzucha. W przyjętej pozycji zacznij serię szybkich podskoków. Pamiętaj, by przez cały czas utrzymywać pozę startową! Zrób w ten sposób 12-15 skoków.

Ćwiczenie czwarte

Utrzymując napięte mięśnie brzucha i wyprostowane plecy, zacznij przeskakiwać z boku na bok w szybkim tempie. W momencie przeskoku, odpowiednio wyciągnij jedną rękę, aby dotknąć dłonią do podłogi. Postaraj się wykonać ćwiczenie jak najszybciej potrafisz. Zrób 12-15 powtórzeń.

Ćwiczenie piąte

Zrób wypad nogą w tył, ręce oprzyj o biodra, a plecy trzymaj prosto. Zachowując wyprostowaną sylwetkę, przeskakuj z nogi na nogę, cały czas w wykroku. Zrób po 12-15 powtórzeń na każdą nogę.

Ćwiczenie szóste

Na sam koniec zwalniamy i ćwiczymy swoją równowagę po intensywnym wysiłku. Stań na lewej nodze, prawą wyciągając do tyłu. Jednocześnie wyciągnij przed siebie wyprostowaną prawą rękę. Przytrzymaj kilkanaście sekund, a następnie zmień strony. Przed tobą 12-15 powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.