Trener nie ma wątpliwości - to właśnie TE ćwiczenia najlepiej wpływają na mięśnie brzucha

Czy dobra treningowa rutyna, która wzmocni mieśnie brzucha, musi składać się z kilkunastu ćwiczeń? Nie! Ten niezawodny trening zawiera zaledwie cztery pozycje, a, według trenerów, przynosi najlepsze rezultaty.

Robisz kolejną serię brzuszków, trzymasz się diety, a efektów brak? Czas na wymianę ćwiczeń na nowszy model! Przyda się para hantli, wygodna mata i nieco zmienione podejście do treningów. Pamiętajmy, aby przeplatać zajęcia cardio z oporowymi - jeśli nie pozbędziemy się warstwy tkanki tłuszczowej, możemy pożegnać się z widocznymi mięśniami. Zasady już znamy, czas przejść do polecanych przez trenerów ćwiczeń!

Zobacz wideo Ewa Chodakowska wrzuciła na Instagram nowy trening w dwóch wersjach

Cztery ćwiczenia, które NAPRAWDĘ działają na mięśnie brzucha

Ćwiczenie pierwsze (trzy serie po 15 powtórzeń)

Połóż się plecami na macie, zegnij nogi w kolanach, a stopy oprzyj o podłoże. W dłonie złap hantle i napinając mięśnie brzucha, odbij się od maty, unosząc w górę ciężarki. Zrób wydech w górnej pozycji, po czym na wdechu wróć do startowej pozycji.

Ćwiczenie drugie (trzy serie po dziesięć powtórzeń na każdą stronę)

Odłóż ciężarki na bok. Przyjmij wyjściową pozycję, kładąc się płasko na plecach z kolanami ugiętymi pod kątem 90 stopni. Unieś złączone nogi w górę. Napnij mięśnie brzucha i oderwij klatkę piersiową od maty. Spleć dłonie i najpierw przełóż je na lewą stronę nóg, później prawą - wykonaj łącznie 20 powtórzeń w serii.

Ćwiczenie trzecie (trzy serie po pięć powtórzeń)

Usiądź na macie z wyprostowanymi przed siebie nogami. Rozstaw ręce na boki, nieco szerzej niż szerokość bioder, tak ustawiając dłonie, aby palce skierować w tę samą stronę, co nogi. Unieś nogi kilka centymetrów nad matę, wspierając się rękami, i zacznij robić ósemki stopami. 

Ćwiczenie czwarte (trzy serie po osiem powtórzeń)

Do ostatniego ćwiczenia potrzebujemy jeden hantel. Kładziemy się na plecach, następnie unosimy nogi w górę do pozycji pionowej. Ciężarek chwytamy oburącz i również unosimy go w górę tak, by całkowicie wyprostować ręce. Napinając mięśnie brzucha, pomału opuszczamy obie nogi w kierunku podłogi. Jednocześnie w dół za głowę opadając ręce z ciężarkiem - powinien on dotknąć do maty. Następnie unosimy kończyny do pozycji wyjściowej i robimy podaną liczbę powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Agora SA