Czy dieta może wpływać na produktywność? Tak! Co jeść, aby mieć więcej energii do działania? Pomogą te przekąski

Na pewno każdy z nas doznał kiedyś nagłego spadku energii w godzinach popołudniowych. Terminy gonią, a ty najchętniej na krótką drzemkę? Energię możesz nieco podnieść odpowiednimi przekąskami.

Poczucie zmęczenia nie jest niczym nienaturalnym - spadki energetyczne w ciągu dnia to norma. Jeśli jednak potrzebujemy być aktywni przez kolejnych kilka godzin, warto przyjrzeć się diecie i zadbać o to, by w ciągu dnia sięgać po przekąski, które dostarczą energii i pomogą być produktywnym nieco dłużej.

Zobacz wideo Pożeracze tłuszczu, czyli jesz i chudniesz

Co włączyć do diety, aby podnieść poziom energii? Postaw na te przekąski

Orzechy

Ta pozycja na pewno nie jest zaskoczeniem. Orzechy zawierają mnóstwo ważnych witamin i minerałów. Ważnym składnikiem każdego gatunku jest wysoki poziom jednonienasyconych i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, polifenolów oraz melatoniny. Jak to przekłada się na nasze zdrowie? Dwie ostatnie wymienione substancje wpływają na naszą produktywność i koncentrację.

Kurkuma

Przyprawa ta wpływa nie tylko na odporność, lecz także na pracę naszego mózgu. Możemy ją dodać do popołudniowej sałatki, obiadu lub nawet... napojów. Z pewnością wpłynie na koncentrację, a my dłużej skupimy się na liście rzeczy do zrobienia.

Jogurt z granolą

Ta dwuskładnikowa przekąska jest uwielbiana przez dietetyków, ponieważ zarówno jogurt, jak i muesli są dobrym źródłem złożonych węglowodanów. Profesjonalna wskazówka: wybierz grecki jogurt lub skyr, aby uzyskać maksymalną ilość białka i pobudzić się do działania.

Ciemna czekolada

Jeśli masz ochotę na coś słodkiego, polecamy sięgnąć po gorzką czekoladę. Zawarte w niej składniki mogą pomóc w regulacji nastroju oraz właściwego krążenia krwi, co przekłada się na lepszą pracę mózgu, a w rezultacie naszą produktywność.

Awokado

Jest bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które pomagają w utrzymaniu komórek nerwowych i wspierają transmisję między neuronami. Jeśli jesteśmy na diecie wegańskiej, dobrze jest zrobić sobie np. pełnoziarnisty tost z awokado. W ten sposób zaopatrzymy się w złożone węglowodany, które poprawiają koncentrację.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.