"Killer" wśród treningów zajmuje zaledwie pięć minut. Efekty? Na początek przyspieszony metabolizm i zwiększone tętno

Ten poranny zestaw ćwiczeń, który polecają profesjonaliści, ma na celu przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Sądząc po tym, jak na niego mówią trenerzy - efekty pojawią się szybko.

Treningi przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej zwykle zawierają porządną partię ćwiczeń z ciężarkami. Nie inaczej jest w tym przypadku - przed nami jednak zaskakująco... krótkie zajęcia. Czy pięć minut wystarczy? Trenerzy zgodnie potwierdzają! Przygotujcie się na niezły wycisk.

Zobacz wideo Maja Bohosiewicz intensywnie trenuje na sali ćwiczeń

Pięciominutowy "killer wśród treningów - oto top lista ćwiczeń na spalanie

Ćwiczenie pierwsze - osiem powtórzeń

Stań w rozkroku na szerokość bioder. W dłonie chwyć hantle. Następnie przykucnij, utrzymując proste plecy i odchylając biodra do tyłu. Następnie wróć do pozycji stojącej i wyprostuj ręce z ciężarkami w górę. Potem zegnij ręce w łokciach i opuść je w dół. Powtórz osiem razy.

Ćwiczenie drugie - osiem powtórzeń

Utrzymując wyprostowaną klatkę piersiową i napięty rdzeń, zegnij  kolana i przeciągnij ciężarki w dół ud, aż znajdą się poniżej rzepek. Dobrze rozciągnij ścięgna podkolanowe u dołu, a następnie przeciągnij hantle z powrotem do pozycji wyjściowej, ściskając łydki i górną część pleców.

Ćwiczenie trzecie - po pięć powtórzeń na każdą nogę

Opuść ręce z hantlami w dół, jednocześnie lekko uginając jedne kolano a drugą nogę odchylając do tyłu, robiąc w ten sposób jaskółkę. Pilnuj, aby plecy były wyprostowane. Aby wrócić do początkowej pozycji, ściśnij mięśnie pośladkowe i pomału wróć nogą, która jest w górze na ziemię. Pamiętaj, aby wykonać ćwiczenie na obie nogi!

Ćwiczenie czwarte - po pięć powtórzeń na każdą stronę

Ciężarki pozostają w dłoniach. Tym razem zacznij od zgięcia rąk w łokciach i podciągnięcia hantli na wysokość klatki piersiowej. Następnie wykonaj przysiad boczny na jedną nogę, drugą prostując w przeciwną stronę. Pamiętaj o pracy z ciężarkami; staraj się wyprostować ręce w momencie przechodzenia z przysiadu z lewą na prawą stronę i odwrotnie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.