Anna Lewandowska opowiedziała o tajnikach planowania kalendarza: Namawiam, aby znaleźć codziennie chwilę tylko dla siebie

Anna Lewandowska przyznała na blogu, że mimo technologicznych udogodnień, wciąż ma wrażenie, że czas przyspiesza. Z tego względu stara się dokładnie planować każdy dzień, aby zbalansować życie prywatne i zawodowe. Jakie ma sztuczki?

Anna Lewandowska, opierając się na własnych doświadczeniach, radzi czytelnikom bloga, aby postarać się planować swój kalendarz. Życie w biegu często sprawia, że nie jesteśmy w stanie znaleźć czasu dla siebie, co jest nam tak samo potrzebne, jak zdrowa dieta czy trening. Jak planuje Lewandowska? Na jej blogu pojawiło się kilka wskazówek.

Zobacz wideo Anna Lewandowska pokazała, jak jej rodzina spędziła weekend

Anna Lewandowska o korzyściach dobrego planowania

Ogrom spraw, które musimy załatwić w ciągu tygodnia może nieźle przytłoczyć. Aby nie zapomnieć o najważniejszych rzeczach, trenerka zaczyna od zapisania i rozplanowania priorytetów. Anna zauważa, że planowanie z wyprzedzeniem to nie tylko lepsza organizacja, lecz także sprawniejsze wykonywanie obowiązków i zdecydowanie mniej stresu - jeśli gdzieś zapiszemy swoją listę, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że o czymś zapomnimy. Lewandowska po raz kolejny uświadamia czytelnikom wpisu, jak ważne przy takich planowaniach jest pamiętanie... o sobie.

Kobiety często ulegają presji otoczenia i nie potrafią odmawiać, pomijając własne potrzeby, w tym potrzebę relaksu i odpoczynku. Pamiętajcie, że szczęśliwy człowiek, może przekazać dobre emocje i dzielić się nimi z innymi. Namawiam was, aby znaleźć codziennie chwilę tylko dla siebie: to może być wieczorny relaks przy kąpieli, serial, książka, albo telefon do najlepszej przyjaciółki. Każdy potrzebuje odpoczynku - dodaje Anna.

Zaplanowanie w kalendarzu "chwili dla siebie" sprawi, że po pewnym czasie zyskamy poczucie, iż jest to stały element naszego dnia.

Czy planowanie jest dla każdego?

Istnieją osoby, dla których posiadanie terminarza naprawdę ratuje sytuację i pomaga "ogarnąć" życie. Jednak nie wszyscy jesteśmy tacy sami - jeżeli nie czujemy takiej potrzeby, czy jest sens wszystko zapisywać? Kiedy pojawiają się dni, podczas których zdaje nam się, że nie mamy na nic czasu, warto przećwiczyć spisywanie listy zadań przez kilka dni i sprawdzić, czy taki sposób pomoże nam się lepiej zorganizować.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.